Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
"Мелодія жіночої душі"

Гарної весняної днини, 17 квітня в інформаційно-довідковому центрі міської бібліотеки не було де й яблуку впасти. При повному аншлазі пройшла презентація виставки художніх робіт бориспільської майстрині Марини Зінченко "Мелодія жіночої душі"
Так склалося, що Марина Петрівна втратила здатність ходити. Пересувається вона в візочку, але не підкорилась долі, не втратила надію на одужання. Її життя є прикладом того, що повноцінне життя на візку можливе. Вона перебудувала власний світогляд і усвідомила, що життя триває і часто робить речі, які не під силу здоровим і відкриває для себе всі барви життя. Марина Петрівна вишиває чудові картини і рушники на високому професійному рівні.
Музичним дарунком всім присутнім став концерт, підготовлений викладачем Бориспільської музичної школи Надією Завалій. Грали на бандурі і співали її учениці: сестри Олексієнко Віта та Віка, Анголенко Аліна, Дурицька Марія.
Солодощами та чаєм гостей пригощали наші спонсори - Наталія Кришталь та Марія Калина

17 Квітня 2013
Центральна бібліотека
"Правове виховання: кримінальна відповідальність"

17 квітня, для учнів 9-х класів ЗОШ №1, в міській бібліотеці проведена година спілкування "Правове виховання: кримінальна відповідальність".
Тут учні в цікавій формі взаємного спілкування поповнили свої знання з права, підвищили рівень правової культури і в разі необхідності зможуть ними скористатися. А допомогли їм в цьому гостізаходу: Отець Ігор парафії святих Володимира та Ольги греко-католицької церкви, головні спеціалісти Бориспільського міськрайонного управління юстицій Педяк Юлія Володимирівна та Черняніна Ганна Андріївна, а офіцер-прикордонник Патола Володимир Володимирович продемонстрував учням прийоми сомозахисту.
В рамках заходу відбувся перегляд відеофільму "Це не сон. Ні! шкідливим звичкам."

17 Квітня 2013
Центральна бібліотека
ПРАВОВІ САЙТИ УКРАЇНИ (презентація)

16 Квітня 2013
Бібліографія
Художня література

16 Квітня 2013
Бібліографія
"Картини, що належать вічності"

9 квітня в інформаційно-довідковому центрі центральної бібліотеки завідуюча відділом обслуговування Ірина Опалій провела зустріч учнів ЗОШ №8 з місцевим художником Леонідом Шефером.
Зустріч проходила у формі діалогу. У відвідувачів виставки картин найдосвідченнішого майстра пензля м. Борисполя виникло багато запитаннь, на які всі вони отримали відповіді.

На зустріч з Леонідом Яковичем завітала юна художниця Вікторія Козленко. Наприкінці зустрічі майстер побажав присутнім відкривати в собі талант художника і виховувати важливі риси характеру - наполегливість та працьовитість. Леонід Шефер запросив усіх до себе в гості подивитись його картини, помалювати разом. На пам'ять про зустріч школярі сфотографувалися разом з Леонідом Яковичем Шефером.

9 Квітня 2013
Центральна бібліотека
"Високе слово майстра"

5 квітня в міській бібліотеці проведений літературно-музичний вечір "Високе слово майстра" (до 95-річчя від дня народження О.Гончара). Бібліотекарі розповіли про нелегкий життєвий і творчий шлях письменника. "Він порохом важких доріг пропах, Він - із тривог і бою. Його душа - мов тронка у степах, його душа - Собор надій високих!" В рамках вечору відбувся перегляд відеофільмів та звучали пісні. Присутніми були учні 10-их класів ЗОШ №1 та читачі біблшіотеки.

5 Квітня 2013
Центральна бібліотека
Курси підвищення кваліфікації бібліотекарів.

В межах програми «Бібліоміст» в рамках курсів Української бібліотечної асоціації Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Центр безперервної інформаційно – бібліотечної освіти, Головний тренінговий центр для бібліотекарів провів з 18 по 22 березня 2013р. на базі Бориспільської МЦБС курси підвищення кваліфікації для бібліотекарів системи за темами: «Адвокація: представлення інтересів бібліотек», «Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві».
Розглянуті теми розкривають теоретичні засади адвокаційної діяльності бібліотек, а також сприяють їх використанню в бібліотеці.

4 Квітня 2013
Центральна бібліотека
"Сузір'я вічного й святого - дитяча книга на Землі!"

4 березня у приміщення дитячої бібліотеки завітали маленькі жителі нашого міста, учні 2-А класу школи №6 (кл.кер. Палівода Алла Михайлівна ).
А завітали вони на літературний ранок "Сузір'я вічного й святого - дитяча книга на Землі!", який підготували бібліотекарі - працівники відділу обслуговування 1-4 кл. Радченко Л.О. та Руденко Т.Г.

Людмила Олексіївна розповіла про значення книги в житті людини, звернула увагу на книжкову виставку, на який був представлений різноманітний світ книжок, а саме: книжки різного формату, книжки-забавлянки, довідники та просто цікаві книги. Звучали вірші, прислів'я та приказки про книгу.
Бібліотекар також ознайомила дітей з правилами поведінки в бібліотеці та з правилами поводження з книгою.
Діти прийняли активну участь у літературній вікторині "Дивосвіт казки!"

4 Квітня 2013
Дитяча бібліотека
Олесь Бердник

Минають вісім років з часу відходу в безмежність видатного українського письменника-фантаста, футуролога, філософа, одного з організаторів та активних учасників Української Гельсинської групи Олеся Павловича Бердника, чиє ім’я насамперед асоціюється з поняттям Української духовної республіки тобто розкріпаченої й консолідованої в планетарному масштабі української спільноти. Кажуть, що велике видно на відстані. Може, ми ще не збагнули всієї величі цього діяча з племені титанів? І в майбутньому до його спадщини будуть припадати, мов до джерельної води, нові й нові покоління так, як це маємо з духовними заповітами Тараса Шевченка й Івана Франка, Лесі Українки й Олени Теліги, Олега Ольжича й Василя Стуса.
За офіційною версією Олександр Павлович Бердник народився 25 грудня 1927 року (фактично:27 листопада 1926 р.) в наших благословенних причорноморських степах. Його мала батьківщина — село Вавилове на Снігурівщині Миколаївської області — невеличка цяточка в безкрайніх просторах Всесвіту. Саме тут ще дитиною письменник відчув своє глибинне українське коріння, усвідомив себе носієм духовних цінностей, дарованих пращурами з минулих сторіч і тисячоліть. Гордість за свій український рід і його прадавню історію, а водночас біль за кривди й спустошення батьківської землі загартовували Олеся, готували до життєвих герців за перемогу добра і справедливості. Цей безмір любові до людей та до матері-України пізніше не раз буде виливатись у надзвичайно емоційних поезіях-дослідженнях на теми давнини й сучасності.

4 Квітня 2013
Бібліографія
УПА

УПА була створена 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН для захисту мирного населення України від знущань Німецької окупаційної влади. Головнокомандуючим УПА, з 1943р. по 1950р. був Роман Шухевич, псевдонім Тарас Чупринка. Маючи визначні здібності, він створив дієздатну, багаточисельну військову силу, котра потужно протистояла Німецьким і Радянським каральним військам.
Жахливі наслідки діяльності Радянської влади на Україні, голодомори, репресії, терор на Східній Україні з 1920р. по 1941р., масові вбивства, катування, четвертування людей в тюрмах НКВД на Західній Україні з 1939р. по 1941р. та не менш миролюбна політика Гітлера, остаточно озлобили людей проти Німеччини і Московського більшовизму.
Жорстокі та антилюдські політичні системи комуністичних та фашистських загарбників сприяли державницьким та патріотичним почуттям мирного населення, котре масово вливалося в ряди УПА. В 1944р. УПА нараховувала близько півмільйона осіб. Саме УПА врятувала населення Західної України від масового терору і повного знищення комуністичним режимом, очолюваним Сталіним. Добре організована УПА вела успішну, але кровопролитну війну із комуністичними загарбниками. УПА тісно співдіяла з підпільною організованою мережею ОУН, отримуючи від них необхідну інформацію.

4 Квітня 2013
Бібліографія