Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
УПА

УПА була створена 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН для захисту мирного населення України від знущань Німецької окупаційної влади. Головнокомандуючим УПА, з 1943р. по 1950р. був Роман Шухевич, псевдонім Тарас Чупринка. Маючи визначні здібності, він створив дієздатну, багаточисельну військову силу, котра потужно протистояла Німецьким і Радянським каральним військам.
Жахливі наслідки діяльності Радянської влади на Україні, голодомори, репресії, терор на Східній Україні з 1920р. по 1941р., масові вбивства, катування, четвертування людей в тюрмах НКВД на Західній Україні з 1939р. по 1941р. та не менш миролюбна політика Гітлера, остаточно озлобили людей проти Німеччини і Московського більшовизму.
Жорстокі та антилюдські політичні системи комуністичних та фашистських загарбників сприяли державницьким та патріотичним почуттям мирного населення, котре масово вливалося в ряди УПА. В 1944р. УПА нараховувала близько півмільйона осіб. Саме УПА врятувала населення Західної України від масового терору і повного знищення комуністичним режимом, очолюваним Сталіним. Добре організована УПА вела успішну, але кровопролитну війну із комуністичними загарбниками. УПА тісно співдіяла з підпільною організованою мережею ОУН, отримуючи від них необхідну інформацію.

4 Квітня 2013
Бібліографія
Чубинський Павло Платонович

Павло Чубинський… Ще зовсім недавно це ім’я ніде не згадувалося. Хіба що згадували науковці, та й то лише в переліку фольклористів і вчених – етнографів. Хоча ніхто до пуття не знав, що ж крамольного в цьому імені?
Павло Чубинський… Нині він для нас, українців, автор невмирущого національного гімну. Сьогодні ми кажемо, що знаємо це дороге нам усім ім’я. Але ой як далеко ще до повного знання! Хіба ми вже перечитали оті сім томів ( у дев’яти книгах), яким віддав життя ( неповних сорок п’ять років) наш видатний земляк? Ні, перечитали, мабуть одиниці. Бо для звичайних читачів ці книги далі, ніж за сімома замками. Їх немає на в читальнях бібліотек, ні тим паче у книгарнях. Тож почнемо вивчати Павла Чубинського з періодичних видань нашої бібліотеки.

4 Квітня 2013
Бібліографія
Григорій Савич Сковорода

Григорій Савич Сковорода — найвидатніша постать у культурному й літературному житті України XVIII ст. Великий народний мислитель, просвітитель і письменник, він у своїх творах розвивав цілий комплекс ідей, актуальних для свого часу, виражав передові погляди українського громадянства. Його багатогранна філософська й літературна творчість — це остання ланка в перехідному періоді від давньої української літератури до нової.
Г. Сковорода був всебічно обдарованою людиною — філософом-мислителем, письменником, педагогом, музикантом, знавцем античності й середньовіччя, володів кількома мовами—латинською, старогрецькою, староєврейською, польською, німецькою, російською. Він постійно вчився, поглиблював свої знання, передаючи їх одночасно іншим — учням, близьким знайомим, випадковим слухачам. Мандруючи Україною і світами, він цікавився життям, звичаями, мистецтвом, віруваннями інших народів, вкраплював у свої твори враження від спостереженого й почутого.

4 Квітня 2013
Бібліографія
Тарас Григорович Шевченко

Слухайте, слухайте слово, слово живе Кобзаря!
Лине воно над світом за океани й моря.
Він заповів нам жити у вільній новій Україні,
Він заповів любити ниви свої і гаї.
Він заповів не забути в вільній сім’ї співця.
Голос поета віщий в наші ввійшов серця.

Постать великого поета, Творця з Божої ласки, одного із світових геніїв, борця за свободу, який все своє життя поклав на оборону прав рідного народу і його соціальне визволення бентежить думки дослідників різних поколінь.
Тарас Григорович Шевченко – великий поет і великий громадянин, якого шанує усе людство. Його твори перекладаються десятками мов світу. У своїй творчості він жодного разу не поступився поглядами, характером. Крім переслідувань, він нічого не надбав для себе в імперській Росії, проте здобув Україну і весь світ. Жодного разу його твори не видавалися повністю, оскільки він не був зручним для влади в різні часи, за різних режимів. За свій талант, своє покликання Геній заплатив знівеченим життям – це була неймовірно висока ціна.

4 Квітня 2013
Бібліографія
"Всі професії важливі"

3 квітня в міській центральній бібліотеці проведено інформаційну годину "Всі професії важливі". Захід пройшов в рамках засідання клубу з профорієнтації "Профбутік", який розрахований на школярів старших класів. Головне завдання клубу - допомагати молоді свідомо підходити до вибору майбутньої професії в залежності від індивідуальних психологічних схильностей, показати реальну ситуацію дифіциту професійних кадрів на ринку праці України.
На захід були запрошені працівники міського центру зайнятості, які провели тестування з учнями.

3 Квітня 2013
Центральна бібліотека
Зустріч з Віталієм Опанащуком

27 березня в інформаційно-довідковому центрі міської бібліотеки відбулась зустріч відвідувачів бібліотеки з редактором загальнополітичної всеукраїнської незалежної газети «Рада козацька» Віталієм Опанащуком і викладачем університету «Україна» Григорієм Князюком.
Зустріч відбулась у формі діалогу, тож запитань до гостей було багато. Віталій Опанащук розповів про роботу радіо, адже він є ведучим і автором радіопередачі «Від пращурів до нащадків» на радіо «Культура». Для розмови в прямому ефірі він запрошує цікавих, відомих українців. Його співрозмовниками були: Анатолій Мокренко, Левко Лук’яненко, Ніна Матвієнко, Ігор Каганець, Василь Литвин, Борис Жолдак, Галина Лозко, Степан Литвин, Галина Яблонська, Тарас Силенко та багато інших діячів української культури. Всього за неповних 3 роки вийшло 129 передач. До речі, учасники зустрічі отримали диск із записом зустрічей та газету «Рада козацька».

27 Березня 2013
Центральна бібліотека
Виставка дитячих робіт

В бібліотеці-філії м/р «Бориспільський» з 26 березня експонується виставка дитячих робіт учнів школи №3 та гімназії «Перспектива». Адже бібліотека - це не тільки місце для зберігання та читання книг, а й культурно-мистецький центр, який відображає розвиток творчих здібностей читачів. Саме в дитячому малюнку присутня щирість, прагнення злитися з усім прекрасним, чистим і добрим, що є в нашому світі. Це прагнення виражається в кожній роботі. За допомогою різноманітних технік – акварель, гуаш, - діти розкрили нам частинку себе. Представлені малюнки відобразили і прощання з зимою, і прихід весни, і святкові столи на Великдень, і «портрети» улюблених тварин. Будь-який малюнок юних художників є, як би віконцем у душу людини. З цих великих і маленьких віконечок відчуваєш стільки щирого, відкритого, можна навіть сказати первозданного світу, що хочеться взяти і поділитися ним з іншими. Роботи, представлені на виставці, вирізняються різноманітністю, оригінальністю рішень, безпосередністю.

26 Березня 2013
Філія
Чергове засідання клубу з профорієнтації «ПРОФБУТІК»

24 квітня в МЦБС відбулося чергове засідання клубу з профорієнтації «ПРОФБУТІК». Тема засідання «Нові професії на ринку праці».
На зустріч зі старшокласниками ЗОШ № 1 та ЗОШ № 3, були запрошені майстри виробничого навчання Гаврилей Віктор Іванович та Махлачук Микола Іванович. Вони надали змістовну інформацію про ліцей, та продемонстрували учням цікаву презентацію нових робітничих професій. Розповіли про умови вступу та навчання. Професію вишивальниці представила народна майстриня Зінченко Марина Петрівна. Вона розповіла дітям про можливості заробітку надому.
Марина провела майстер-клас з вишивки і запросила дівчаток на навчання. На гостину до учнів, прийшли майстри Олена Кравчун зі своїми ляльками, та Галина Шиян з вишиваними серветками до Великодніх свят.
Комп’ютерізація нашого життя пропонує і нові професії. Одну з таких надомних професій представила Марина Яковенко. Вона розповіла про роботу копірайтера. З музичним привітанням до учасників заходу прийшли першокласники ліцею «Дизайн-освіта» (класовод Щербак Т.В. і вихователь Литвиненко Т.А.)

24 Березня 2013
Центральна бібліотека
"Книга - світ, книга - серцю привіт"

З 20 березня по 2 квітня під девізом "Книга - світ, книга - серцю привіт" проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Зазвичай цей тиждень відкривається святом, на яке запрошуються дитячі письменники. Ось і цього разу на зустріч зі своїми читачами - учнями 2 класу ліцею "Дизайн-Освіта" (кл.кер. Макарчук О.В.) та 3-В класу шк.№6 (кл.кер.Приходько Л.І.) завітали відомі українські письменники Галина Кирпа та Дмитро Чередниченко.

Діти не тільки з цікавістю слухали розповідь гостей, а й самі читали їх вірші, виявивши при цьому неабияку акторську майстерність.
А яке ж свято буває без подарунків?!! Письменники подарували дітям та дитячій бібліотеці свої нові книги, а приватний підприємець Пісоцька Віра Іванівна спекла смачний запашний коровай, яким пригостили усіх присутніх.

20 Березня 2013
Дитяча бібліотека
«Перлина української літератури - Т.Г.Шевченко »

В бібліотеці-філії м/р «Бориспільський» в березні бібліотекарем Бахмат Н.М оформлено перегляд літератури «Перлина української літератури - Т.Г.Шевченко », де представлені книги , в яких написано про велич Тараса Григоровича Шевченка, Кобзаря, котрий став живим символом національної єдності, консолідації українського народу. На виставці представлені його літературні твори, які показують поета творцем епічних поем, глибоким ліриком і видатним драматургом. Літературна спадщина Шевченка - це "Kобзар", 9 повістей, п'єса "Назар Стодоля", кілька уривків інших драматичних творів, щоденник та листи.
Пропонований перегляд демонструє праці сучасних шевченкознавців (П. Жур, П. Зайцев, А. Костенко, Б. Лепкий, Г.Неділько, Г. Чуб та ін.)

14 Березня 2013
Філія