Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Зустріч з відомим львівським поетом Володимиром Тимчуком

25 травня 2018 відвідувачам центральної бібліотеки пощастило зустрітись з надзвичайно цікавою людиною і співбесідником. Володимир Тимчук – відомий поет, перекладач, підполковник Збройних Сил України, викладач військової топографіі в Національній академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, кандидат технічних наук, лауреат премії ім. Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (2016), співпереможець конкурсу прози про УПА від видавництва «Discursus» (2014) та ерудована і скромна людина.

Володимир Тимчук є автором поетичних збірок «Весняні коловороти», «Донецький аеропорт», «Гуцульське повстаннє», автор оповідань «Словодієм», науково-культурулогічного дослідження «Ясіня у гомоні стоїть», двомовної книги «Бахчисарай 2021» та інших. Його поезії, прозові твори та переклади друкували: «Дзвін», «Всесвіт», «Мистецькі грані», альманахи часопису «Склянка часу*Zeitglas».

Володимир є продюсером кількох мистецьких акцій і видавничих проектів (краєзнавча збірка «Ясіня у гомоні століть» (2012), каталог «Від Струка до ЮНЕСКО: Церква Вознесення Христового в Ясінях» (2013), мистецько-культурна акція «Гуцульська республіка – перлина у соборній короні України» (2014), мистецько-патріотична акція «Стежками героїв» (2015), П. Черник. «Несвоєчасна лірика епохи» (2015), А. Молдавчук «Роздуми з краю преподобного Олексія Карпатського у молитовних проханнях» (2016)). Активний громадський діяч. Очолював Львівську обласну організацію Спілки офіцерів України, є членом Міжнародної асоціації науковців, спеціалістів і діячів науки "Наука", Всеукраїнського центру збереження природних і рукотворних пам'яток Гуцульщини "Струківська церква", учасником заслуженої хорової капели України ім. Євгена Вахняка "Боян". Написав понад 100 наукових праць у співавторстві.

Приїхавши зі Львова, у читальному залі Володимир Тимчук презентував свою книгу «Вогнити! Вижити! Перемогти!», прочитав кілька віршів. Влучними, «гострими» постали вірші, присвячені Євгену Коновальцю (який виявляється був агентом спецслужб), про різне кохання. Вразила перекладацька діяльність поета, виявляється можна вдало перекладати вірші з інших мов не знаючи їх досконало, Володимир перекладає з 17 мов. Під час зустрічі прозвучали переклади віршів з його доробки Рільке, Рождественського тощо. В них талановито передано ритм, настрій, смисл закордонних поезій.

Розмова з розумною людиною продовжувалась про відомих постатей, з чого народжується поезія, про те, як поет з цікавістю подорожував бориспільськими вулицями. Було цікаво почути враження від людини, яка любить подорожувати іншими містами, і в Борисполі Володимир помітив цікавіі деталі, які бориспільці вже давно перестали помічати. Присутні були вражені поезіями, присвяченими нашому місту. Спілкування було настільки приємним, що здалось – зустріч з поетом можете тривати вічність. Добре, що Бориспільська бібліотека, як зазвичай, залишається місцем зустрічі з новим словом, думкою, істиною та людиною.