Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

«Жити всупереч: Проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі»

6 вересня 2018 р. в приміщенні Бориспільської міської бібліотеки відбулась презентація книги «Жити всупереч. Проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі». На заході були присутні співавтори книги, члени коаліції громадських організацій «Справедливість заради миру на Донбасі» Катерина Котлярова, Денис Денисенко, Сімон Шлегель (міжнародний менеджер проекту, Швейцарія- Німеччина), представники поліції, внутрішньопереміщені особи, бібліотечні працівники, громадські активісти.

Ця книга -- дослідження, спрямоване на висвітлення проблем, з якими стикається мирне населення внаслідок збройного конфлікту на сході України. Правові питання, рекомендації для відповідальних установ, надання першої медичної допомоги, психологічна адаптація населення окупованих територій - всі ці питання охоплює книга.

Заступник бориспільського міського голови Людмила Пасенко розпочала зустріч з наголосу на актуальності цієї теми і теми війни, яка не може лишати нікого осторонь. Особливо неочікуваною і змістовною стала розповідь співавтора книги Катерини Котлярової про жорстокі задокументовані реалії окупованих територій, про діяльність збройного угруповування «Бетмен» та справжні жорстокі людські злочинства. Денис Денисенко, правозахисник, голова ГО активний учасник багатьох заходів у бібліотеці та співавтор книги теж розповів про те як збирався і підпорядковувався матеріал книги. Швейцарець Сімон Шлегель в свою чергу розповів про ідею створення збірки, про важливість підняття теми життя цивільного населення на Донбасі. Не змогли залишитись осторонь дискусії почесний гість Леонтій Сандуляк і поет Михайло Боярко . Як завжди розмови перейшли у русло вічних цінностей – патріотизм, мовні питанняі, про тих , хто воює за Україну на Сході, болюча тема війни для кожного.

Фото: Тетяна Підгурська