Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Яскраві кольори «Трипільського кола»

Уже всьоме відкрило для нас свої простори «Трипільське коло» у Ржищеві. Цьогорічна стихія - Земля та гасло: «Збережемо природу - збережемо рід». Фестиваль поширює ідеї здорового способу життя, всебічного розвитку, творчості, екології довкілля та життя в гармонії з природою. На території фестивалю було представлено більше 30 майданчиків з різних напрямків.

Як і попередні роки, я була учасником майданчика «Трипільське містечко» зі своїми творчими роботами (вітражний розпис, магніти, листівки, прикраси для волосся) та майстер-класами. Наша подорож почалася з хмарного та дощового четверга 26 червня. Нам- організаторам та учасникам - довелося складати іспит на виживання в сурових польових умовах. Протягом всього дня лив дощ, було досить прохолодно та вітряно, ми повністю змокли, дощ розмив поле та перетворив у місця з важкою прохідністю. Людей було мало, я їх розумію, бо почуватися комфортно з мокрими ногами та одягом, сильним вітром, хмарним небом посеред поля досить не просто. Деяким, незважаючи на люту стихію, вдалося розпалити багаття , і люди, стоячи біля вогню в дощовиках, мокли, але вже з теплом. Все - таки нам вдалося розбити табір, поставити намети завдяки нашим відважним хлопцям та влаштувати польовий обід.

Вже в п’ятницю нас зустрів сонячний ранок. Підготувавши свій намет для відвідувачів (столи, польові «стільці» із соломи) та розклавши свої роботи, відразу з’явилися бажаючі творити «трипільські» листівки та розмальовувати ложки символами трипільської культури. Учасники майстер-класів знайомилися з цієї дивовижною цивілізацією, їхніми малюнками на посуді та глиняних виробах, значенням символів та знаків. Кожен взяв додому частинку нашої історії та духовного надбання у вигляді листівки або ложки, ну і звичайно, гарний настрій та натхнення.

Суботнього ранку я взяла участь у сакральному жіночому танці «Мандала», який проводила Анастасія на майданчику «Територія здоров’я». Саме тут свою діяльність представляла Українська Академія Цілительства.

На ярмарковій вулиці «Трипільського кола» відкривався простір краси та справжньої народної творчості. Це і гончарство, і глиняний посуд, і вироби валяні з вовни, прикраси з глини та природного каміння, одяг в етнічному стилі, сопілки, ложки, мило ручної роботи та інші рукотворні речі. Я навіть знайшла там подарунки для рідних. Групою підтримки на фестивалі були мої друзі та мама. Саме завдяки їм ми вправно та швидко облаштували майданчик для майстер-класів, а якби не мама, то були б голодними.

В п’ятницю на великій сцені виступом ансамблю «Зернятко» з його чудовим етнічним танцем відбулося офіційне відкриття фестивалю. Свою музичну творчість представили 14 колективів з 4 країн, серед них Руслана, Jamala, Cloud Jam, ТНМК і Веселі вуйки, ТаРута, ДримбаДаДзига, Атмасфера та інші.

Найбільше мені сподобався виступ гурту «Атмосфера», а от на жаль, на виступ мого улюбленого Cloud Jam я не потрапила, тому що була на танцях біля молодої сцени з українськими піснями. Незвичним та цікавим для мене виявилось малювати хною сакральні символи на долонях бажаючих.

Фестиваль подарував мені багато позитивних емоцій, можливість показати свою творчість та познайомитись з творчістю інших, відчуття радості від спілкування з людьми, атмосферу єдності, відкритості та любові.

Я дарую вам частинку цього безмежного щастя та запрошую всіх наступного року на «Трипільське коло»!

З любов’ю, Катерина Поляруш, учасник майданчика «Трипільське містечко».