Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Витончена прикраса книги еклібрис -- духовне надбання любителів читання

7 травня 2019 в бориспільській міській бібліотеці для учнів 6-го класу ЗОШ №1 проведено літературно-мистецьку панораму "Витончена прикраса книги еклібрис -- духовне надбання любителів читання".

Бібліотекарями було презентовано нові надходження книг -- літературу для підлітків видавництва "Академія". Більше тридцяти книг на актуальні теми, які турбують підлітків у всі часи, від сучасних відомих українських письмеників було придбано і подаровано бібліотеці за сприяння депутата Верховної Ради Сергія Міщенка.

Також на заході було презентовано виставку еслібрісів від київського художника, графіка Георгія Сергєєва. Сьогодні ми маємо можливість познайомитися з митцем, який працює в жанрі екслібриса – це Георгій Сергєєв.

Георгій Сергєєв - київський художник, майстер мініатюрної графіки, живописець, поет. Екслібриси митця є різноманітними, надзвичайно оригінальними, змістовними і вражають майстерністю виконання.

В творчому уявленні художника переплелися дивні коріння Сходу та Заходу, сформувавши власне творче бачення. Майже все своє життя Сергєєв присвятив книжковій графіці. Він — автор серії портретів відомих діячів світової культури. Але царина його творчості — екслібрис. В книжковій мініатюрі, мабуть, мало рівних в Україні Георгію Сергєєву. Володар вишуканої лінії, красномовного силуету, майстер світлотіньового ефекту — саме такими рисами художник відрізняється від інших митців.

Георгій Сергєєв створив понад 800 книжкових знаків. Він учасник 160 вітчизняних та міжнародних групових виставок графіки та екслібрисів та більш ніж 40 персональних виставок в Україні та за кордоном.

Присутні школярі з цікавістю дізнались, що таке екслібрис та поспілкувались з художником медійними засобами зв"язку. Про силу книги та еклібрис власної бібліотеки розповів давній друг бібліотеки, художник, бібліофіл, ерудит, активний читач Сергій Кравчун.

Тож наша бібліотека як завжди відкрита для вас цікавими новинками -- літературою та виставкою екслібрисів. Завітайте та переконайтесь в цьому на власні очі!