Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Вшанування борців за незалежність України

4 грудня 2019 у Бориспільській центральній бібліотеці проведено Коло спілкування, де вшанували борців за незалежність України. До бібліотеки завітали краєзнавці, бібліотечні працівники, читачі бібліотеки. Згадали 28-му річницю Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 р, де 90,32 % українців проголосували за Незалежність України, підтвердивши цим Акт проголошення Незалежністі України від 24 серпня 1991.

Почесним гостем заходу став Леонтій Сандуляк, один із соавторів з Левком Лук’яненком тексту Акту проголошення Незалежності України. Леонтій Іванович поділився своїми спогадами про ті події, зачитав цікаві факти з історії впливу «братнього» російського народу на Україну. Він ознайомив присутніх з Законом України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті»: кого прийнято вважати "борцями за незалежність України".

Особливе місце в історії виборювання незалежності займає «Народний Рух за перебудову», або просто Рух, який цього року відзначив 30 років від часу створення. Гість вечора Ігор Кравчук, головний редактор вітчизняного громадсько-політичного, науково-популярного видання «Гетьман». Він презентував своє видання та подарував бібліотеці й присутнім кілька примірників журналу та заспівав пісню про гетьмана Мазепу, яку він 1989 року виконував на І-му Всеукраїнському молодіжному фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона Рута». Автор-виконавець зауважив, що тоді всі сподівались, що в Україні незабаром все зміниться на краще, але, на жаль, ми й досі не маємо тої омріяної Української держави, за яку своє життя віддавали її вірні сини і дочки протягом століть.

До речі, в одному з випусків «Гетьмана», що присвячений 30-річчю «Народного руху за перебудову», надруковано статтю Леонтія Сандуляка, народного депутата СРСР останнього скликання, першого голови Чернівецької обласної організації «Народного руху за перебудову» - «Рух – це життя».

Михайло Боярко, поет, виконавець власних пісень, читав свої поетичні твори та заспівав патріотичних пісень. Анатолій Чабанюк, один з учасників заходу, підтримав думку про значимість збереження пам’яті про ці важливі для нашої країни, нації пам’ятні дати та передачі її нащадкам для збереження України державної.

До заходу бібліотечні працівники оформили книжну виставку «Складними шляхами – до Незалежності», на якій представили документи про боротьбу українського народу за незалежність, героїчне минуле та жертви національно – визвольного руху.