Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Відродження

10 травня 2018 у центральній міській бібліотеці відбулась особлива подія. Бориспільська міська рада організувала та відкрила документальну виставку «Відродження» з нагоди 130-річчя від дня народження Олексія Матеєвича, вченого, класика молдавської літератури, автора гімну Республіки Молдова.

Почесними гостями заходу були Руслан Болбочан, посол Республіки Молдова в Україні; Олег Циганенко, консул Республіки Молдова в Борисполі, бориспільський міський голова Анатолій Федорчук, один із активних помічників організації виставки, дослідник історії Петро Карарі. На початку зустрічі урочисто прозвучав у виконанні семінаристів Київської духовної академії прозвучав Державний Гімн Республіки Молдова. Державний Гімн України виконали священники церков Борисполя, а присутні в залі підхопили величний спів.

Заступник бориспільського міського голови Людмила Пасенко, яка була ведучою заходу, наголосила: «у мистецтва, музики, віри немає національності. Це те, що об’єднує нас попри держави і кордони».

Після коротких вітальних промов високих гостей присутні ознайомились з життєвим і творчим шляхом Олексія Матеєвича. Його життя пов’язане з Україною, він навчався в Київській Духовній Академії (нині Києво-Могилянська Академія), з України привіз до Молдови і майбутню дружину. На виставці представлені фотокопії документів, заліковок Олексія Матеєвича, духовні книги.

Ім’я Олексія Матеєвича стоїть поруч з ім’ям автора Національного Гімну України, нашого земляка Павла Чубинського. У них насправді багато спільного, жили в один і той же час, були етнографами, фольклористами, надзвичайно ерудованими, попри недовге життя встигли багато зробити, а вдячні нащадки увіковічили їхні імена. Саме про це, підкріплюючи розповідь цікавими фактами, доповів ініціатор виставки - історик, старший науковий працівник музею Книги і Друкарства України, письменник, читач бібліотеки Сергій Дячук.

Про важливу духовну постать «з іконою в душі» священика Михайла Вербицького, який написав музику Державного Гімну України, розповів Ігор Шабан, настоятель церкви святих рівноапостольних Володимира і Ольги Української Греко-Католицької Церкви в Борисполі. Член Національної спілки письменників України, педагог Микола Боровко розкрив роль Павла Чубинського у визвольній історії України.

Присутній на заході Леонтій Сандуляк, перший повноважний посол незалежної України в Румунії, співавтор тексту Акту Незалежності України, в своєму виступі навів приклади духовного зв’язку між двома братніми народами – українським і молдавським.

Запрошуємо до бібліотеки відвідати виставку, яка експонуватиметься до 10 червня.