Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Відео-екскурс «Музей Писанки на Прикарпатті»

5 квітня 2018 в міській бібліотеці відбувся відео-екскурс «Музей Писанки на Прикарпатті». Бібліотекарі нагадали користувачам читальної зали про народні традиції, пов’язані з найулюбленішим весняним святом усіх християн – святом Пасхи, або Великоднем - Днем Воскресіння Ісуса Христа.

Колись наші предки слов’яни урочисто святкували відродження, оновлення природи, співаючи хвалу Ярилові. Цей день вважали незвичайним, особливим – Великим, звідси й назва Великдень. Інша назва цього свята Пасха – це перехід віруючої людини у воскресінні Христовім від смерті до вічного життя.

З приходом весни повертається надія у наші серця, віра в те, що недаремно терпів тяжкі муки Син Божий на Хресній дорозі та віддав життя своє з великої любові до нас, грішних, за спасіння душ наших.

Готуючись до свята Воскресіння Ісуса Христа, віруючі очищають душу від скверни, каються у гріхах, суворо додержуючись Великого посту.

Особливо користувачам сподобалась розповідь про чудодійну силу свяченої верби та найважливіший день цього тижня – четвер, який називають чистим. Із захопленням слухали розповідь про Страсну п’ятницю, день страти Христа.

Першим Великоднім символом є паска – символ вічності людського життя. Другим Великоднім символом є писанка, або крашанка. З давніх- давен яйце було символом сонця, весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду.

За пропозицією працівників читального залу користувачі відвідали за інтернет-посиланням сайт Музею писанки на Прикарпатті та активно залучились до обговорення теми.