Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Великий син великого народу

23 січня 2020 на Інформаційну веселку «Великий син великого народу» до Бориспільської міської центральної бібліотеки завітали учні ЗОШ №1 (педагог Валентина Кузьменко). Зустріч присвячена Павлу Платоновичу Чубинському, який народився 27 січня 1839 року в місті Борисполі. Він був надзвичайно талановитою людиною, вченим, патріотом України, який вивчав і досліджував українські народні традиції і фольклор. Діти дізнались багато цікавого про діяльність нашого великого земляка, переглянули відео про Державний Гімн України, слова якого належать Павлу Платоновичу.

Учні виявили кмітливість під час розгадування загадок, записаних Чубинським. Цікаво їм було послухати цитати про уявлення українського народу про Світ, Природу, Добро і Зло, Місяць, Сонце й Зорі.

Пропонуємо нашим відвідувачам сайту відгадати кілька загадочок. (Їх записав Чубинський, текст приводимо з першоджерела без редагування)
- «Що вище Бога?»
- «Світлий як діамант, родюся від води, вогню боюся»
- «Вперед ішла ключі знайшла, місяць уздрів, Сонце вкрало»
- «В воді росте, води боїться»
- «Ногами сидить, руками робить, а воно пливе»
- «Стукотить, грухотить, як сто коней біжить, треба встати, погадати, треба коням їсти дати»
- «Чотири ноги, а не звір, є пір’я, а не пташка» або «в лісі було, листя мило, тепер тримає душу й тіло»

Бібліотекарі розповіли дітям про книги, представлені на книжковій виставці «Ім’я, увічнене у пам’яті народній». Учнів зацікавила збірка «Казочки з Борисполя», яка була видана минулого року за сприяння Бориспільської міської ради. Тепер це видання є в бібліотеках всіх міських загальноосвітніх навчальних закладів. Як і годиться, самі активні учасники зустрічі отримали в подарунок книжечки про Павла Чубинського та збірочки казок сучасних українських авторів.

Щиро дякуємо педагогічному колективу та адміністрації ЗОШ №1 за плідну і багаторічну співпрацю у справі виховання підростаючого покоління.