Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Великомученики

20 грудня, до річниці надання Томосу Українській церкві відбулась презентація книги Валентини Стрілько-Тютюн «Великомученики. Політичні репресії проти учасників руху за Українську Автокефальну Православну Церкву на Бориспільщині в 1921 -1930 роках». В книзі детально наведені факти, світлини, документи, кримінальні справи священників, які постраждали за свою віру і переконання. Планомірно і жорстоко була винищена вся церковна еліта в Україні і в 1940 -х в Україні лишились одиниці парафій, ченців, монастирів.

В книзі детально описані біографії та сумні долі церковників, тому вона і має назву "Великомученики". На презентації був присутній правнук знищеного священника Івана Третяка, фото якого потрапило на обкладинку книги. Чоловік розказав про долю родини і матері, яка сама прогодувала дітей, без чоловіка, але з вірою в Бога. Виявляється, всіх церковників змушували письмово і публічно відрікатись від своєї віри, подібний лист (так і не підписаний) був знайдений і в їхній сім’ї.

Також на презентації була родичка Івана Борця, надзвичайно обдарованої людини. Книга викликала у присутніх полеміку та бажання висловитись. Один із присутніх сказав, що він мав можливість з’явитись на світ завдяки тому, що його батько відрікся від віри і той зміг продовжити свій рід.

Поет-пісняр Михайло Боярко виконав пісню "Янголи" в пам’ять про тих, хто загинув і зараз гине за Україну.