Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

В іншому світі

8 грудня 2017 в центральній бібліотеці в рамках XIV Міжнародного Мандрівного фестивалю відбувся показ стрічки української документалістки Дарії Гірної «Живі й нескорені», яка розповідає про місто Червоноград Львівської області, де у 1991 році було повалено пам’ятник Леніну. У фільмі глядач бачить роздуми літніх людей про життя, про Радянський Союз, про їх щоденний побут та розбудову незалежної України. В одному місті поруч живуть і співають, з одного боку, проукраїнський хор, з іншого — прорадянський російськомовний.

В цей же сеанс було продемонстровано ще одну стрічку — «В іншому світі», режисер Анна Бединська, Польща. Стрічка передає душевні переживання сорокалітньої жінки, яка дізнається, що її майбутня дитина матиме синдром Дауна. Героїні, матері здорових дорослих дітей, здається, що її життя зруйноване, бо вона не хоче ні робити аборт, ні народжувати. Камера стежить за жінкою протягом більш ніж шести місяців, документуючи її душевний стан та емоції. Аж до останньої сцени фільму — пологів. Питання, якою народилася дитина — хворою чи здоровою, залишається відкритим, бо це не має значення.

Ведучі зустрічі голова Правозахисного центру громадських досліджень, юрист Денис Денисенко та бібліотекар центральної бібліотеки Олена Шкребтієнко очолили обговорення переглянутих фільмів глядачами.