Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Урок видатної особистості "Чубинський - автор Національного Гімну України"

23 січня 2019 р. у центральній бібілотеці проведено Урок видатної особистості "Чубинський - автор Національного Гімну України". Гостем заходу і, як завжди цікавим доповідачем, став Микола Боровко – український бориспільський поет-ронделіст, педагог, лауреат премії Павла Чубинського. Поет розповів про непересічну особистість та неоціненний вклад нашого земляка у світові дослідження та фольклор. Микола Маркіянович прочитав кілька своїх поезій, присвячених особистості автора гімну.

Учні восьмих класів ЗОШ №1 почули цікаві факти непростої і цікавої історії Гімну України, його написання та шляху до офіційного визнання у Незалежній Україні. Адже починаючи з 1862 р. з огляду на націоналістичність тексту за його виконання можна було поплатитися свободою, потрапивши на заслання, до в’язниці чи психіатричної лікарні. Але текст гімну жив у серцях українців, мінялась музика до нього, він виконувався неофіційно в українському середовищі і був неофіційним гімном українців.

На заході було показано архівне відео одного з перших привселюдних виконань гімну у Львові та зачитали цитату з книги Володимира Білкея "Не забуваймо незабутнє" про перше легендарне виконання Гімну в грудні 1989 на Бориспільщині капелою ім. П. Чубинського під керівництвом Олександра Зюськіна. А завершили захід патріотичним флешмобом - одночасним виконанням гімну школярами, таким чином приєднавшись до всеукраїнської акції флешмобу виконання гімну до 180-річчя з дня народження Павла Чубинського