Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Три кола пекла

28 листопада 2019 в Бориспільській центральный бібліотеці відбулась презентація книги «Три кола пекла» Валентини Стрілько-Тютюн. Унікальне видання містить документи, хроніку, фотографії та свідчення тих, то пережили 3 штучні голодомори – 1922- 1923, 1932 -1933, та 1946 - 1947 років, які московсько-комуністичний режим влаштував проти українського народу. Голодомори, метою яких було знищення опору українського народу радянсько-більшовистській владі. Не випадково презентація відбулась 28 листопада, адже саме 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», яким Голодомор було визнано геноцидом українського народу. Хвилиною мовчання згадали всіх безвинно загиблих українців. Присутні поділились болючими спогадами своїх родичів про ті важкі роки.

На захід були запрошені вчителі історії, бібліотечні працівники міста, представники ЗМІ, відвідувачі бібліотеки. З вітальним словом виступила заступник міського голови Людмила Пасенко. У своїй промові заступник вона відмітила своєчасність і важливість книги про голодомори. Гарним прикладом для інших є той факт, що подібні книги друкуються за кошти міського бюджету. Людмила Василівна відзначила великий внесок Валентини Стрілько в розкриття історичного краєзнавства ХХ століття. Також Людмила Василівна високо оцінила діяльність Бориспільського історичного музею та загальноосвітніх закладів у зборі тематичної інформації.

Темі голодомору присвятили свої виступив український поет, член Національної спілки письменників України ім. Тараса Шевченка Микола Боровко та поет, виконавець власних пісень Михайло Боярко.

До заходу в бібіліотеці представлена книжково-ілюстративна виставка про Голодомор в Україні «Свіча пам’яті» та виставка книг Валентини Стрілько «Янголи України», «Червоний терор» та книга "Стати народом" про роботу Гнідинської школи. . Важко не погодитись зі словами Валентини Василівни про важливість пам"ятати цієї важкої теми та передачі її наступним поколінням і утвердження саме терміну "Геноцид". Адже, якби не ці зламні події нас, українців, можливо було б 100 млн.

Всі бажаючі отримали в подарунок книгу Валентини Стрілько-Тютюн «Три кола пекла» з авторським написом.