Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Світле свято Великодня

Великдень вважається великим святом. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. На цей час припадає поворот сонця на літо, а це означає пробудження всього живого, воскресіння природи, перемогу життя над смертю.

Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні розповідають видання, які представлені на ілюстративній етнографічній виставці «Світле свято Великодня». Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості свята

Свято Великдня у кожній українській родині вважалося найвеселішими і найрадіснішими весняними урочистостями. Тому готувались до них з великою старанністю і бажали один одному: «Щоб нас Всевишній поблагословив щастям і добрим здоров'ям на довгії літа, і це свято щасливо відсвяткувати і слідуючого дочекатись».

На бібліотечній виставці представлені різнокольорові писанки, адже яйце символізує зародження нового життя. У християнстві яєчко є символом Христового Воскресіння, бо як із мертвої шкаралупи яйця народжується нове життя, так і Христос вийшов із гробу до нового життя. Великдень багатий на звичаї. Такими народними звичаями є гаївки, забави, виготовлення і дарування писанок та крашанок.

З видань, представлених на виставці, можна дізнатись, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі.

То ж, переглянувши цю виставку, відвідувачі бібліотеки отримають багато позитивних емоцій від спілкування з книжковими виданнями, представленими на експозиції, яка прикрашена атрибутами свята Великодня, виготовленими учасницями Творчої майстерні, яка діє в міській бібліотеці.