Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Скарбниця педагогічних ідей В. Сухомлинського

26 вересня 2018 в бориспільській центральній бібілотеці відбулись Педагогічні читання «Скарбниця педагогічних ідей Василя Сухомлинського». Читання приурочені до100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського. В привітальному сові завідуюча відділом обслуговування центральної бібліотеки Ірина Опалій звернула увагу учасників заходу на книжкову виставку «Краса людської душі», присвячену великому українському педагогу Василю Сухомлинському.

Завідувач міського методичного кабінету Управління Освіти та науки Ніна Ковадло зазначила, що Василь Сухомлинський є видатним педагогом з 35- річним стажем, автором книг, перекладених 53 мовами світу, що надруковані загальним тиражем 15 млн. примірників. Одним із його принципів було «віддати серце дітям». Він стверджував: «учні - це збільшене скло незнання вчителя».

Присутні за круглим столом вчителі та учні шкіл читали підготовлені ними доповіді та повідомлення, засновані на принципах Сухомлинського: «Школа під голубим небо», «Вчителі без негативу», «Виховання малечі через добрі образи казок», «Патріотичне громадянське виховання дітей». Вчителі на своїх прикладах доводили актуальність подібних педагогічних основ.

В Україні розпочала роботу НУШ для початкових класів (Нова Українська Школа), яка і базується на принципах Сухомлинського. А вихованці студії "Чабрець" (керівник Наталія Тименко) Будинку дитячої та юнацької творчості проілюстрували сказане театралізованими уривками з казок, творів, афоризмів Василя Сухомлинського. Присутня семикласниця прочитала написаний нею вірш, навіяний творчістю світлого педагога Сухомлинського.

Тож сподіваємось, що «Педагогічні читання» надихнули присутніх вчителів до їх нелегкої і відповідальної праці -- виховання нових, добрих, люблячих людей та втримання 3-го місця за рівнем освіти в Київській області.