Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Простір прихованого

13 квітня 2018 в центральній бібліотеці відбулась зустріч школярів ЗОШ № 1 з переяславською письменницею, педагогом, режисером, філологом, волонтером, авторкою незвичної книги «Простір прихованого» (Нотатки з військового шпиталю) Риммою Іванівною Товкайло.

Римма Товкайло є автором книги і в той час вона є посередником, простором взаємодовіри між тими хто був на війні і тими, хто мирно чи немирно живе тут. В книзі зібрані реальні спогади, історії захисників, учасників АТО, які проходили реабілітацію у Циблівському шпиталі в Переяславському районі, їх роздуми про життя, цінності, про країну.

Це не рядова книжка про війну, це справжнє послання з того далекого, як слід невідомого нам, фронту, це точка зору, «правда» захисників нашої країни. «Їхня місія – священна», - вважає автор. І зараз як ніколи важливі діалог між учасниками АТО і цивільними громадянами, правильне сприйняття того, що відбувається, повага до воїнів, почуття вдячності. Щоб не було жорстоких слів, які іноді можна почути в адресу бійців: «Я вас туди не посилав». На жаль, це – реальність.

У книги вже було кілька презентацій. Перша відбулась в Переяславі у музеї Григорія Сковороди, друга – у Циблівському шпиталі, де, власне, і були зібрані історії вояків, третя – в Києві 17 лютого цього року у Національному музеї літератури.

В зустрічі взяли участь працівники Бориспільського Державного історичного музею Наталія Петренко та Тетяна Котенко. В літературно-музичній композиції було використано музичні відео та відео презентація з зображеннями комп’ютерних картин на тему війни, Майдану Беати Куркуль з Інтернету, художниці, яка оформлювала обкладинку книги. Відео презентацію підготовила методист Олена Костюкова.

Прозвучали вірші Михайла Боярка, пісні у виконанні Христини Панасюк, гурту «Тарута», Святослава Вакарчука. Уривки з книги «Простір прихованого» читали провідний бібліотекар Ганна Ковпак, учасниця Театру слова «Україна моя», що діє при центральній бібліотеці Наталя Гаюшкіна, керівник театру бібліотекар Олена Шкребтієнко. Захід вели бібліотекарі читального залу Людмила Базікалова і Надія Балицька. Під час зустрічі відбулась відверта розмова з дітьми з теми патріотизму українського народу. Класні керівники подякували бібліотечним працівникам та особисто Риммі Товкайло за цікаве спілкування.