Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Презентація книги «Черлені олені» від Сергія Дячука

12 вересня 2018 р. в центральній бібліотеці відбулась презентація книги «Черлені олені» від Сергія Дячука. (Історика, письменника, працівника Державного музею та друкарства). Його називають «бориспільським гуцулом», з дитинства жив в Борисполі і з школярських років є читачем бібіліотеки… Свою промову Сергій почав з того, як цінно для нього, що за круглим столом бібіліотеки, схожим на «гуцульську світлицю», зібрались дорогі для нього люди, однодумці, які своїми поступами легко «сприяли» виходу цієї книги у світ. Це Катерина Шабан, яка першою побачила і оцінила творчість Дячука, Борис Шапіро, який надав кошти і знайшов вихід на директора видавництва «Адеф-Україна» Ігоря Шпака. Як зазначив Борис Абрамович, «добрі справи йдуть від добрих людей і до добрих людей». Користуючись нагодою директор бібліотеки Жанна Кручиніна привітала депутата міської ради Катерину Шабан з днем народження.

Сергій розповів як книга готувалася до друку, як відбирались автобіографічні фотографії, про символи – оленів та ніж, які є на обкладинці книги і є значимими для нього, зачитав уривки з книги, подякував усім за допомогу. Проте найцікавішою стала історія про те, як він одного дня у 10 –річному віці збагнув і і відчув свою українську і гуцульську ідентичність, живучи у напів- російськомовному Борисполі.

Присутні на презентації натхненно поділились своїми враженнями, отримали свої книги, приєднались до фуршету з автором, а присутній депутат міської ради Ярослав Годунок зазначив, що міська рада готова виділяти кошти на культуру, творчі та літературні проекти в Борисполі.

Фото: Тетяна Підгурська