Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Представники іноземних держав у Бориспільській міській бібліотеці

1. В європейських країнах бібліотеки є культурними центрами громади, де кожна людина реалізує своє право на безкоштовне отримання інформації або відпочинок. Саме з метою скористатися Інтернетом та переглянути місцеву пресу до Бориспільської міської бібліотеки завітав Віце-президент Євразійської академії телебачення і радіо (EATR), дійсний член Міжнародної академії телебачення і радіо (МАТР) журналіст- міжнародник Валерій Хілтунен. До речі, він володіє багатьма мовами, а спілкувались ми російською, бо свого часу пан Валерій навчався в Московському державному університеті. За чашечкою чаю відбулась тепла розмова журналіста з представниками бібліотеки.

Проживає пан Валерій у Фінляндії, але вдома буває рідко – його запрошують міжнародні організації та університети читати лекції у різних країнах світу. Того разу він летів до Алмати. До літака був певний час, і пан Валерій вирішив подивитись Бориспіль і зайти до бібліотеки. Він був задоволений тим, що почув і побачив. А почув про наше місто, про видатних людей краю, про роботу бібліотеки, яка знаходиться в центрі міста, до якої легко дістатися з будь-якого району Борисполя і де створені комфортні умови для роботи та відпочинку відвідувачів. Багато цікавого розповів про культуру і побут країн Скандинавії, Індії, Китаю та інших країн.

2. 18 квітня 2013 р. в рамках програми "Бібліоміст" до Бориспільської міської центральної бібліотеки завітала директор МЦБС міста Вентспілс Астра Пунпура, представник Латвійської бібліотечної асоціації.

За круглим столом зі співробітниками нашої бібліотеки, читачами пройшла тепла розмова, в ході якої відбувся обмін досвідом бібліотечної роботи, форм масових заходів з різним за віком населенням.

Супроводжувала латвійську гостю регіональний представник програми «Бібліоміст» Вікторія Рубан.

Вентспілс – приморське місто, в якому гармонійно вживаються порт і пляж Синього прапору, місто, яке гордиться своєю мовою, своїми грошима-вентами, яке завжди зустрічає гостей з відкритим серцем. Самому місту 723р., має населення – 38тис.чол., за 190км від столиці м. Риги.

3. 15 серпня 2013р. до Бориспільської міської централізованої бібліотечної системи завітали представники Вашингтонського офісу IREX у супроводі представників Київського офісу «Бібліоміст». На зустрічі була присутня заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Василівна Пасенко. Директор Бориспільської МЦБС Жанна Борисівна Кручиніна змістовно і повно розкрила основні напрямки роботи бібліотеки зокрема, роботу інтернет – центру, онлайн-приймальню міського голови, співпрацю з громадськими організаціями та ЗМІ. В інтернет – центрі міської бібліотеки представники IREX поспілкувались з користувачами інтернет – послуг. Гості ознайомились з залами бібліотеки. Цікавим для них було проведення масових заходів, презентацій книг, виставок живопису, літературно-музичних вечорів. Задоволені і вражені теплим прийомом гості залишили стіни бібліотеки.

4. Восени 2011 року до Бориспільської бібліотеки завітав мандрівник з Німеччини Пітер Шляй, який мандрує навколо світу за допомогою автостопу. Він провів у Борисполі майже 2 дні і побачив на власні очі як ми живемо, як працює міська бібліотека. Мандрівник був вражений нашою гостинністю.

5. Гість із Тулузи. 23 серпня 2017 до міської бібліотеки завітав Каміл, який подорожує світом велосипедом, і вже проїхав майже всю Європу. До бібліотеки завітав, щоб скористатись послугами інтернету. Йому дуже сподобалась наша країна. На питання заради чого він подорожує. Каміл зізнався, що пізнає світ через людей, отримує задоволення від нових знайомств. Цього разу він попрямував до Києва, щоб 23 серпня взяти участь у святкуванні Дня Незалежності. Напоїли чаєм, дали печива з собою, поспіклувалися, подарували наш прапорець, зробили фото на пам'ять... Щасти тобі, Каміле, наш новий друже!

6. 15 жовтня 2019 року до бібліотеки завітав гість із Німеччини на ім‘я Штефан. На даний момент він подорожує світом. Штефан вирішив на власні очі побачити як живуть люди в різних країнах та чи відповідають інформація ЗМІ дійсності. Він вже відвідав майже всю Європу, Росію і Донбас, попереду - Крим, Ірак, Турції.

Штефан подорожує без грошей, він впевнений, що люди скрізь однакові і раді допомогти, якщо їх про це попросити. Штефан занотовував свої враження від зустрічей, записує життєві історії.

У нього є мрія - видати колись книгу, в якій він розповість про свою подорож, про такий різний і однаковий світ. Адже світ людяний, прості люди всюди хочуть миру, хочуть дружити і допомагати. Спілкувалась зі Штефаном Катерина Поляруш, мисткиня, користувач міської бібліотеки, зустрічі з якою ми завжди раді.

7. Девід Гонзалез, піаніст і композитор із Лондона, маючи кілька годин до літака, приїхав до міської бібліотеки переглянути мистецьку виставку Світлани Леонтьєвої. Він дав позитивну оцінку побаченому і влаштував мініконцерт, подарувавши нам чарівні хвилини спілкування з музичною класикою.

8. Журналіст міськрайонної газети "Трудова слава" Тетяна Підгурська з товаришем із Німеччини Джоном - гості міської бібліотеки.

Джону сподобалась бориспільська бібліотека, він відмітив, що вона сучасна - як всередені, так і зовні. Його зацікавили книжкові виставки. Особливу увагу німецького гостя привернули матеріали, присвячені героям АТО. Джон люб'язно погодився на мініфотосесію.

Тeпeр про Бориспіль, про його славну історію та бібліотeку будуть знати в Німeччині.