Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Правова допомога ветеранам АТО та ООС

8 жовтня 2020 в Бориспільській бібліотеці відбулась зустріч членів родин учасників ООС, користувачів та працівників бібліотеки з представниками громадських організацій, що опікуються правами ветеранів АТО і ОСС - Асоціації учасників АТО міста , представники ГО «Союз «Золотий Вік України», БФ «Карітас-Київ» та ін.

На зустрічі був присутній уповноважений департаменту соціального захисту населення КОДА Ігор Денисенко і надав важливу інформацію про заплановані на 2021 рік заходи щодо соцзахисту учасників і ветеранів АТО та їхніх родин.

Кожен присутній міг напряму поставити хвилюючі для ветеранського братерства питання: про виплати, лікування, реабілітацію, пільговий проїзд, право на землю тощо.

Представники Благодійного фонду Карітас Київ долучилися до заходу он-лайн, військовий капелан Алекс та психолог Дарія презентували проекти соціально-психологічної допомоги ветеранам АТО та їхнім родинам, яку провадить благодійний фонд.

Обговорено шляхи спільної роботи щодо зазначених проблем.

Важливо бути обізнаним щодо різноманіття програм соціальної адаптації та користуватися цими можливостями.

Однією з найцікавіших можливостей є національний проект «Відповідальність Ліга» Української Професійної Кіберспортивної Асоціації, метою якого є залучення до кіберспорту людей, яким важливо додатково соціалізуватися, спілкуватися та взаємодіяти, передусім – це ветерани, учасники бойових дій.

Яна Баранова, президент ГО Союз ЗОВУ, психолог, психоаналітик, Член Громадської ради при Комітеті Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Член Громадської ради при Міністерстві соціальної Політики України наголосила на необхідності ресоціалізації ветеранів АТО та їхніх родин, адже від успішної адаптації в соціумі залежить добробут родини військовослужбовця і в громаді загалом.

На зустрічі було прийнято спільне рішення щодо укладання попереднього плану світоглядних зустрічей з психологами, капеланами, правниками.