Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Поліція і спільнота

3-4 листопада 2017 року представники Бориспільської МЦБС бібліотекарі Надія Балицька та Євгенія Гаврилюк брали участь у проекті програми ПОЛіС «Поліція і спільнота», яку впроваджує та координує Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США.

Проект, частиною якого є програма ПОЛіС, має на меті вибудувати плідну співпрацю між поліцією та тими, для кого вона працює і кого захищає, зокрема, шляхом організації зустрічей представників місцевої поліції та громадськості на базі бібліотек та інших публічних платформ.

На тренінгу були присутні представники різних культурно-освітніх установ та правозахисних організацій з Борисполя, Сум та Житомира. Під час навчання учасники зустрічалися із представниками Департаменту патрульної поліції України та дізналися з перших вуст про реформу та її впровадження, завели контакти, отримали знання та спеціально розроблені інтерактивні матеріали.

Після повернення в свою громаду працівники Бориспільської МЦБС проводитимуть заходи по залученню громадян та місцевої поліції до діалогу, у вирішенні конкретних проблем у сферах: громадського порядку та безпеки, дотримання прав людини, безпеки пересування людей з обмеженими можливостями, безпеки руху для велосипедистів, безпеки дорожнього руху та в інших напрямках. Всі бібліотеки-учасники проекту програми ПОЛіС «Поліція і спільнота» отримають ресурсну підтримку для організації запланованих заходів.

Поліція і спільнота

2 березня 2018 року в рамках міжнародної програми ПОЛіС «Поліція і спільнота» в бібліотеці філії Бориспільської МЦБС відбулась зустріч «Закон про мене, мені про закон» з представниками патрульної поліції та ювенальної превенції м. Борисполя, організованою та проведеною провідним бібліотекарем Ніною Бахмат. Спілкування проводилось у формі "Жива бібліотека", в якій «книгами» виступили офіцер патрульної поліції І. Рудь, старший інспектор ювенальної превенції А. Хіміч, інспектор А. Проневич. Читачами «книг» виступили користувачі бібліотеки та школярі 9-А класу ЗОШ №3 з вчителем історії В. Яхнієм та зав. бібліотекою Н. Кирик. "Читання" відбувалось у формі спілкування.

Діти розігрували сценки різних життєвих ситуацій : «Зброя і підліток», «Паління серед підлітків», «Насилля в родині», «Псевдозамінування». Коментували та пояснювали правомірність дій героїв сценок А. Хіміч та І. Рудь. Правоохоронці відповіли на питання, які виникали під час спілкування з приводу правильного поводження в сім'ї, в школі, з друзями. Користувачі через ситуативні ігри отримали навички орієнтування в різноманітних ситуаціях та вчились правильно застосовувати набуті знання в повсякденному житті.

Насамкінець, всі присутні переглянули мультфільм «Ти і поліція», серія 2 https://www.youtube.com/watch?v=CnwzTP6ehDY, запропонованим Ніною Бахмат.

На згадку про зустріч бібліотекар подарувала присутнім закладки, листівки, магніти, ручки, а найактивніші користувачі отримали сумки з логотипом поліції.

Ця зустріч пройшла цікаво та креативно. Вона дала можливість особисто та в неформальній обстановці поспілкуватись з представниками патрульної поліції та ювенальної превенції м. Борисполя і вплине не тільки на підвищення довіри до поліції, а й на свідомість дітей.