Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Патріотично-краєзнавчий клуб «Собор»

У грудні 2020 р. при Бориспільській бібліотеці за ініціативи Валентини Василівни Стрілько-Тютюн (Президент Міжнародного освітнього фонду їмені Ярослава Мудрого, краєзнавець, авторка численних книг з історії Бориспільщини) створено патріотично-краєзнавчий клуб «Собор».

Мета клубу - поширення серед громади достовірної інформаціі з історії краю; особливо - замовчуваної або спотвореної до недавнього часу про буремні події національно- визвольних змагань ХХ ст., про видатних людей Бориспільщини. Засідання проводяться у формі лекцій, майстер-класів, зустрічей з цікавими людьми, презентацій книг краєзнавчої тематики.

З огляду на карантинні обмеження засідання клубу проходять в онлайн режимі. За цей час проведено ряд онлайн зустрічей, під час яких Валентина Стрілько-Тютюн прочитала лекції на теми:
- Голодомор на Бориспільщині,
- Репресії священників Української Автокефальної церкви на Бориспільщині,
- Участь Вороньківської сотні у бою на річці Трубіж та інші.

До просвітницької діяльності залучаються краєзнавці, які мають цікаву інформацію і можуть нею поділитися. Так, до вшанування пам‘яті Павла Чубинського відбулась онлайнзустріч з господинею Народознавчої світлиці Міського центру туризму та краєзнавства учнівської молоді, народною майстринею Оленою Кравчун. Вона прочитала лекцію про міфічні казки, записані Чубинським на Бориспільщині та іншого разу провела пізнавальний майстер клас з виготовлення народної ляльки- мотанки. Окрім цікавої інформації, яку майстриня дослідила з безлічі книг та отримала у спілкуванні з іншими майстринями з різних регіонів України, Олена Іванівна поділилася власним досвідом використання ляльки у виховному аспекті та побуті власної родини.

Слідкуйте за нашими клубом та лекціями на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/241230100908137

Запрошуємо до співпраці всіх, хто вболіває за побудову української України; пропонуйте свої теми та доповіді, діліться власними цікавими розповідями про ваш родовід та його участь в історії Бориспільського краю, України, світу.