Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Навчилися самі, тепер допомагаємо користувачам зберігати «особисту інформаційну гігієну»

12 серпня 2020 року в рамках проєкту «Форум – театр на протидію інфодемії: інноваційний засіб у роботі публічних бібліотек малих міст Полтавської і Київської областей», реалізований завдяки проєкту USAID «Медійна програма в Україні» і виконується міжнародною організацією Internews за підтримки Академії Української Преси, бібліотекарі Бориспільської МЦБС здійснили навчально- ознайомчий візит обміну практиками проєкту протидії інфодемії до міста Лубни Полтавської області. Зустрічі відбувались на базі Лубенської міської бібліотеки для дорослих ім. В. Леонтовича та Лубенської районної бібліотеки ім. В.Малика. Під час проведення були дотримані умови, актуальні на поточному етапі карантину: забезпечення дезінфікуючими засобами, захисними масками, соціальна дистанція.

З успішними статистичними показниками реалізації проєкту присутніх ознайомив Олександр Чепур, фасилітатор зустрічі та попередніх тренінгів в рамках проєкту. Все, що нам вдалося зробити - від серйозного навчання з медіаграмотності до втілення ідей для користувачів - це спільна історія успіху. Завдяки заходу бібліотекарі удосконалили свої професійні компетенції, розвинули критичне мислення і навички фактчекінгу. Навчилися самі, тепер допомагаємо користувачам зберігати «особисту інформаційну гігієну», не піддаватися паніці, орієнтуватись на правдиву офіційну інформацію.

Учасники зустрічі по черзі презентували результати втілення бібліотечних ініціатив Лубенщини та Борисполя на протидію інфодемії, ді- лились досвідом особливостей роботи у своїх регіонах. Бібліотекарі обмінялись подарунками, а саме книгами з краєзнавства

Відбулась цікава зустріч із письменницею, членом Національної спілки письменників України, лауреаткою багатьох престижних премій Раїсою Плотниковою. Наприкінці зустрічі бориспільські бібліотечні працівники здійснили історико - краєзнавчу екскурсію до Мгарського Спасо-Преображенського монастиря, відвідали Курган скорботи жертв Голодомору та алею жертв Чорнобильської катастрофи.