Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Науково-практична конференція, присвячена 430-й річниці народження Івана Сулими

В маєтку гетьмана Івана Сулими,
В сучасному селі, що зветься Сулимівка,
До кінських грив припадені грудьми,
Промчали хлопці – загула бруківка –
І тільки гриви…курява…і свист…
Лунких копит оддаленілий цокіт…
І ми…і степ…і жовтий падолист…
І цих дворів передвечірній клопіт…
І як за сонцем повертає сонях,
Так довго вслід чомусь дивились ми.
А що такого? Підлітки на конях…
В маєтку гетьмана… Івана Сулими…
Ліна Костенко

25 лютого в приміщенні Іванківської сільської бібліотеки спільними зусиллями краєзнавчого музею, Іванківської середньої школи та бібліотеки проведено науково- практичну конференцію, присвячену 430-й річниці народження визначної постаті України - Івана Сулими. Народився 1593 року в родині українського шляхтича Михайла Сулими на Чернігівщині в селі Рогощі. За вірну службу молодий шляхтич отрицав від гетьмана Корони Польської Станіслава Жолкевського у власність села Лебедин, Кучаків та Сулимівку, які на довгі роки стали родинним маєтком для самого Сулими і його нащадків. Багато років ім’я козака-шляхтича, а потім і гетьмана Війська Запорозького Івана Сулими наводило страху на Османську імперію та Корону Польську, які не бажали миритися зі зростаючою силою козацтва України-Русі.

З вступним словом виступив Петро Зінченко, директор музею, член Національної спілки краєзнавців України. Старшокласники Роман Дикий, Віталіна Стоян, Максим Татаренко, Юлія Пилипчук підготували наукові доповіді про життя роду Сулими. Яна Чорнойван, педагог, підготувала доповідь про велике повернення Івана Сулими на Запорізьку Січ. Олена Гурин, бібліотекар, розкрила тему морськіх походів Івана Сулими.

Андрій Зиль, науковий співробітник Іванківського музею, член Національної спілки краєзнавців України висвітлив маловідомі сторінки життя гетьмана Івана Сулими.

Додатковий веб-матеріал про життєвий шлях Івана Сулими:
http://www.hetman.tv/nomera/2013/2013-1-48/sulyma.html
https://uamodna.com/articles/ivan-sulyma-odyn-z-tyh-legendarnyh-vatazhkiv-slava-i-bezsmertya-yakyh-stayutj-slavoyu-i-bezsmertyam-naciyi/
https://m.day.kyiv.ua/uk/article/istoriya-i-ya/ivan-sulima-ohoronec-viyskovogo-styagu