Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

«Наша мова – пісня і в словах любов»

Велична, щедра і прекрасна мова.
Прозора й чиста, як гірська вода,
Це України мова барвінкова,
Така багата й вічно молода.

Цим віршем української поетеси Юлії Косинської 22 лютого 2018 в центральній бібліотеці ведучі Людмила Базікалова та Надія Балицька розпочали поетично- музичну акварель «Наша мова – пісня і в словах любов», присвячену Міжнародному Дню рідної мови. До свята бібліотечні працівники оформили книжкову презентацію «Мова – духовна основа життя».

На гостину до бібліотеки завітали славні воїни, які навчаються в Міжнародному багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України, що розташований в селі Старе Бориспільського району; учасники літературного клубу «Слово» - поети Микола Боровко і Володимир Литвин, члени Національної спілки письменників України; Петро Дениско, Михайло Боярко та учні ЗОШ № 1.

Микола Маркіянович Боровко, лауреат численних літературних премій, прийшов до бібліотеки не з пустими руками, поет представив присутнім нову збірку «Теургія».

«Майстер класичної форми ронделю поринає в магію рідної мови з вірою в те, що читачі адекватно сприймуть письмена душі, яка відкрита для світу, любить усе суще й нічого не забуває», - так говорить про творчість Миколи Боровка київський поет Микола Славінський.

Представлення віршів з «Теургії» Миколи Боровка майстерно продовжила бібліотекар Олена Шкребтієнко. А ще Микола Маркіянович подарував гвардійцям збірки власних поезій та пригостив усіх солодощами.

З роздумами про рідне слово та феномен Миколи Боровка поділився з молоддю заступник директора Бориспільського Державного історичного музею, поет Володимир Литвин, який є дослідником творчості Миколи Боровка. В його творчому доробку літературознавчі статті, біобібліографічний словник, присвячені поезії Миколи Маркіяновича.

Гучними оплесками учасники зібрання зустріли виступ Надії Тіщенко, викладача Бориспільської музичної школи (клас бандури). У її виконанні прозвучали українські народні пісні. На завершення зустрічі поет Михайло Боярко закликав любити й берегти рідну мову, коштовний скарб українського народу!