Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське коло 2013. Вода»

Простір краси, простір нових відкриттів , світла та любові відкриває для кожного фестиваль Трипільське коло. Безліч екологічних, оздоровчих, спортивних, музичних, освітніх та просвітницьких програм в стилі «етно» зустріли вас на території фесту.
Такий набір різних заходів сприяє нашому розвитку,як особистості, тим паче що кожен може обрати для себе те, що йому ближче та провести незабутні чотири дні на просторах природи, серед різноманітних польових трав, чистого повітря, теплого сонця, безмежного неба – наповнитись благодаттю нашої богатої землі.
Як тільки потрапила в цю атмосферу самобутності, пройшлася босоніж по траві, вдихнула повітря на повні груди- відразу відчула в собі місце спокою, натхнення, внутрішньої рівноваги та тихої-тихої радості і про себе сказала: як же я люблю це місце!
Як вже склалося по традиції на Трипільське коло я потрапила не тільки гостею, але й учасником. Я проводила творчі майстер-класи по розпису дерев’яних ложок та створенню листівки із символами та знаками трипільської культури. В основному учасниками моїх занять, звичайно, були діти, адже кому як не їм цікаво малювати, розфарбовувати та щось вирізати із картону? Але й для дорослих це досить цікаве та пізнавальне заняття, адже знайомство з трипільською культурою захопливе. Роздивитися глиняні вироби, малюнки, почути про давню цивілізацію, познайомитися зі значенням сакральних знаків та символів, погодьтеся, цікаво (тим паче, що ця культура - наше історичне та духовне надбання). Та ще цікавіше обрати саме ті знаки, які допоможуть втілити в життя наші найзаповітніші мрії- адже ми створюємо свою унікальну ложку-оберіг! На майданчику були представлені і мої творчі роботи в техніці «вітражний розпис».

На фестивалі відбувалось безліч майстер-класів аж очі розбігались, бо хотілось побувати всюди: і піти на українські народні танці, і поліпити з глини, і на розпис хною, і на йогу…
Звідусіль лунала музика різних народів та різних жанрів. Мене завжди захоплювало, як така велика різноманітність технік, жанрів, національних, релігійних поглядів та вірувань може створювати атмосферу єдності, відкритості та тепла. На просторах кола панувала дружелюбна атмосфера, всі люди почувалися близькими та рідними. На майстер -класі з контактної імпровізації відчувалась відкритість усіх учасників один до одного. Наша спільна взаємодія та довіра дала можливість зазирнути в середину себе, в глибини власних переконань та стереотипів поведінки. Для мене, як і для кожного, мабуть, знайшлося багато відкриттів про стан власної душі.
Проходили різні кулінарні майстер-класи, які постійно збирали натовп людей. Звичайно, адже як можна пройти повз, коли так смачно пахне та є можливість взяти участь у приготуванні нової страви , ще й скуштувати її.
Та й з погодою нам пощастило - адже на дні фестивалю по прогнозам мели бути зливи та дощі, а нас порадував недовгий дощик, сонце та тепло!
Не залишили байдужою мене шотландські танці, які просто захоплюють своїм колоритом й етнічною музикою. Ярмарок майстрів тягнув до себе магнітом, адже там дійсно були цікаві рукотворні речі, створені з любов’ю.
Безліч відкриттів, безліч яскравих, життєрадісних вражень та натхнення подарував цьогорічний фестиваль моєму серцю. Ще більше Любові бажаю і вам! Любові із джерела вашої душі, яка завжди там тече, незважаючи ні на що!
Поляруш Катерина, учасник майданчика «Трипільське містечко»

Катерина Поляруш