Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Літературно-музичний вечір –презентація «Доля вишивана голкою чарівною»

Свято для душі усіх любителів вишивки відбулось 7 лютого 2018 у центральній бібліотеці. Анастасія Кулініч, яка нещодавно відзначила своє 80-ліття, презентувала в інформаційно-довідковому центрі бібліотеки свою мистецьку виставку «На щастя, на долю». Цього разу ми маємо за щастя побачити 14 вишитих рушників, які вишивальниця створила для своїх правнуків. Анастасія Михайлівна повідала присутнім деякі секрети весільних рушників; виявляється їх має бути аж шість! Тож роботи ще вистачить для вправних рук бабусі.

До речі, вишивати вміла з дитинства, а коли вийшла на пенсію, приділила цьому мистецтву певну увагу і за ці десятки років встигла вишити біля тисячі різних виробів. Як зазначила Олена Кравчун, голова Спілки митців Борисполя, яка захоплюється талантом Анастасії Кулініч, невтомну трудівницю вона постійно зустрічає в роботі – то вона шукає нові візерунки, то відправляє готові вироби по пошті онукам.

Ведучі заходу – бібліотекарі Людмила Базікалова та Надія Балицька - заглибились у правитоки мистецтва вишивки. На презентації звучали красиві поетичні твори сучасних українських авторів, в яких розкривається сакральний символ вишивання для українців, а на великому екрані продемонстровані яскраві відео пісень про рушники та українську вишивку. Справжнім подарунком до ювілею Анастасії Михайлівни стали власні фортепіанні композиції від школярки Анастасії Гладкої в авторському виконанні. Випускниці Бориспільської дитячої музичної школи, учасниця фотогуртка, Настя вже брала участь в бібліотечних вечорах.

У свої 80 майстриня має чудовий вигляд та творчі плани, які обов’язково будуть втілені в життя. Ми сподіваємось, що відвідувачі бібліотеки побачать ще не одну її виставку. Всі, хто не встиг на відкриття, матимуть можливість переглянути вишиті Анастасією Михайлівною Кулініч рушники «на щастя, на долю» до 4 березня 2018 за розкладом роботи бібліотеки: з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 19.00, в суботу та неділю з 10.00 до 17.00.

Фото: Тетяна Підгурська