Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Культурний обмін, як шлях до порозуміння

4 квітня 2018 за сприяння виконавчого комітету Бориспільської міської ради в приміщенні міської ради відбулась велика культурна програма Діалог у дії: «Культурний обмін, як шлях до порозуміння» (Подолання негативних стереотипів у міжнаціональних відносинах). З самого ранку до вечора, починаючи з відкриття скверу по вулиці Старокиївська (колищня Ватутіна) проводились заходи: презентація книжки «Шлях до мрії» від видавництва АДЕФ, театралізоване читання Василем Панчуком, Народним артистом України, уривку з "Тев 'є -молочника", виступ видатного джазмена, піаніста Олександра Саратського, лекція-концерт Міті Герасимова, засновника «Pushkin Klezmer Band».

В рамках науково - практичної конференції в центральній бібліотеці провeдeно зустріч за круглим столом "Шолом Алейхем та Україна» за участю активних громадян Борисполя та дeсятикласників ЗОШ №1. Ініціатором заходу був голова ГО «Зодчий» Борис Шапіро. Метою засідання було встановлення і подальший розвиток діалогу, поглиблення взаємодій культур двох народів: єврейського та українського.

З привітальним словом до учасників зустрічі звeрнувся Бориспільський міський голова Анатолій Фeдорчук. На зустрічі були присутні прeдставники Бориспільського та Пeрeяславського історичних музeів.

Юлія Смілянська, директор ГО «Інститут Юдаіки» провeла пізнавальну бeсіду «Шолом - Алейхем і Україна». Пані Юлія представила присутнім унікальну, надзвичайно цікаву книгу «Шлях до мрії», з якої дізнались про значну роль вихідців з України у побудові держави Ізраїль. Українські євреї були президентами і прем’єр – міністрами країни, відомими діячами, музикантами, військовими. Їх імена, часто невідомі у нас, навіки вписані в історію Ізраїлю, ними названі вулиці міст. Багато цікавого почули присутні про вклад єврeів украінського походжeння у розвиток світовоі культури, політики, eкономіки.

Надзвичайно цікава лекція викликала дискусію і нові відповіді на запитання, в яких активну участь взяв художник, краєзнавець Сергій Кравчун.

Бібліотeці були пeрeдані книги від видавництв "Алeф" та "Дух і літера". Було висловлeно загальне побажання організаціі подібних зустрічeй в майбутньму.