Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

«Кейс згуртування громади в питаннях протидії булінгу»

Згуртування громади в питаннях протидії булінгу До Всесвітнього дня дитини, 20 листопада 2020 року, в Бориспільській міській бібліотеці провели воркшоп «Кейс згуртування громади в питаннях протидії булінгу». Основним інструментом стала настільна кооперативна стратегія «Світ Громад» - гра у жанрі соціального симулятора, за допомогою якої організатори прагнули згуртувати громаду у сфері протидії булінгу. Організувала навчання для представників ювенальної превенції, шкільних психологів та бібліотечних працівників Полтавська обласна молодіжна ГО «Твій Світ» спільно з Бориспільською міською центральною бібліотекою. Воркшоп відбувся у межах проєкту «Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів на протидію булінгу в навчальних закладах малих міст України» і реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Це вже третій захід ініціаторів у напрямку боротьби зі шкільним цькуванням. У вересні в книгозбірні презентували річний проєкт, а у жовтні в БДЮТ провели дводенний тренінг для лідерів шкільного самоврядування та працівників освіти. Раніше учасники проєкту з трьох міст України - Бориспіля, Ніжина та Пирятина - вивчали явище булінгу, його причини та наслідки, знайомились із інтерактивною методикою форум - театру та розробляли власні проєкти, які вони планують реалізувати найближчим часом.

Ігрофікацію для учасників обрали не випадково, адже, за словами керівника проєкту Олександра Чепура, ігрова механіка максимально наближена до реального життя і перемогти у грі можна лише кооперуючись та взаємодіючи. Сценарієм освітньої гри став кейс «громада щасливих людей», а учасники шукали дієві стратегії, які можуть допомогти знизити рівень поширення явища булінгу у молодіжному середовищі. Адже згідно дослідженням особливо актуальною проблема шкільного цькування є для малих міст, де він стає заміною змістовним розвагам і саморозвитку підлітків.

За словами директорки бібліотеки Жанни Кручиніної, ця гра вчить працювати в команді, сприяє розвитку навичок спілкування та громадської активності. Тож, всі гравці висловили думку, що кожна людина є частиною громади та може ефективно впливати на її розвиток і подолання негативних явищ. Досягти цілей у протидії булінгу можна лише спільними зусиллями, а не поодинці. Символічно, що захід відбувся у Всесвітній день дитини, який відзначається 20 листопада як день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Тож ми - дорослі і діти - повинні об’єднати свої зусилля для забезпечення позитивної атмосфери для розвитку дітей.