Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Історичний портрет Івана Мазепи

20 березня в Бориспільській центральній бібліотеці бібліотекарі читального залу підготували Історичний портрет Івана Мазепи, відомого гетьмана, дипломата, видатного політичного та державного діяча до 380-річчя з дня його народження.

Присутні дізналися про вагомий внесок, зроблений Іваном Мазепою у розбудову української козацько- гетьманської держави, сприяння розвиткові економіки держави, підтримку освіти та культури, меценатській діяльності, опікуванні станом православної церкви за межами України.

До уваги користувачів була представлена розкладка літератури, в якій представлені книги видатних українських істориків Ореста Субтельного, Бориса Крупницького, Дениса Журавльова та інші видання, в яких розкривається діяльність гетьмана Мазепи, його особисте та суспільно-політичне життя.

Провідний бібліотекар читального залу Людмила Базікалова представила трилогію відомого українського письменника Богдана Лепкого «Мазепа», в якій відображені складні історичні процеси, що відбувалися в Україні в першій чверті 18-го століття. Присутні з цікавістю слухали розповідь про кохання старого гетьмана до Мотрі Кочубеївни, яке так і залишилося нещасливим, тому що любов до Батьківщини цієї легендарної людини була вищою за особисте щастя.