Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Година-реквієм до Дня пам’яті чорнобильської трагедії

Жахливий звук, удар аж до небес!
Земля, мов розкололася на двоє!
Четвертий блок – Чорнобильська АЕС,
Біда прийшла і косить нас по двоє.
Радіаційна хмара змела все
Квітучий сад і, навіть, силу духу,
А “Рудий ліс”, мов пам’ятка про це,
Вселяє страх у кожну живу душу.

Щира Юлія Ігорівна

26 квітня 2018 в центральній бібліотеці працівники читального залу провели годину-реквієм до Дня пам’яті чорнобильської трагедії.

Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Сьогодні Чорнобиль для нас – це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.

Вони (ліквідатори наслідків трагедії) діяли на грані людських можливостей, більше того, вони зробили неможливе. Прийнявши на себе подвійний удар вогню і радіації , подолали стихію,”- розповіла при спілкуванні під час заходу, користувач центральної бібліотеки, ліквідатор ЧАЄС Лідія Дмитренко.

В рамках заходу користувачам було запропоновано здійснити онлайн-екскурс до “Національного музею “Чорнобиль” в Києві”.

Величезну цікавість у відвідувачів читального залу викликала література з фондів бібліотеки, яка експоноується на книжковій виставці “Чорнобиль. Чорна пам’ять”.