Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Фотовиставка пам’яті Василя Острового

15 лютого 2020 в Бориспільській міській бібліотеці відбулось відкриття фотовиставки пам’яті Василя Острового, яка є початком низки виставок, які будуть влаштовані на Київщині, в місті Київ та в інших містах України до 90- річчя від дня народження майстра.

Творчість свого талановитого батька представила Світлана Острова, композитор, музикант, диригент, Заслужена артистка України, учасниця Хорової капели імені Павла Чубинського, фотохудожник, єдина на цей час учениця Василя Матвійовича.

Василь Островий - український фотохудожник, член Національної Спілки фотохудожників України, державний стипендіат в галузі фотомистецтва. Автор десяти персональних фотовиставок. 26 років очолював Народний фотоклуб «Київ». Народився Василь Островий 23 березня 1930 року в селі Шевченкове Згурівського району на Київщині. Василь Матвійович брав участь у багатьох всеукраїнських і закордонних виставках. Понад 60 фотокартин майстра відзначені почесними грамотами, дипломами, медалями та іншими відзнаками.

Автор зізнавався: «Моя душа тяжіє до пейзажу». І дійсно, в його творчому доробку чимало пейзажів, найчастіше з вечірнім сонцем, з місяцем, з хмарами, які залишаються перлинами фотомистецтва. Фотомитець працював в багатьох жанрах - портрет, архітектура, анімалізм, Ню, пейзаж, жанрове фото, краївид, побутове фото. В його фотокартинах видно любов автора до навколишнього світу, до людини.

У 2006 році видавництво «Фенікс» видало фотоальбом Василя Острового «Краю мій, моя ти Батьківщино», який докладно представила на заході Світлана Острова. Світлана натхненно розповіла про свій давній козацький рід і творчість батька, зачитала уривки статей, написаних про нього. Донька майстра повідомила присутнім про те, що частину фоторобіт майстра придбав Український музей гетьманства.

Микола Боровко, поет, голова Всеукраїнської Спілки поетів - ронделістів, Заслужений працівник освіти України, подякував Світлані Василівні за створення нею контати «Безсмертя» на його вірші. Поет прочитав присутнім кілька своїх поезій.

На відкритті фотовиставки прозвучав музичний твір «Поетична замальовка» у виконанні автора - Світлани Острової, заслуженого діяча мистецтв України

До відкриття фотовиставки було оформлено книжково-ілюстративну виставку з книжкових видань Василя та Світлани Острових.

На зустріч завітали читачі бібліотеки, фотолюбителі, колеги- учасники капели їм. Павла Чубинського, серед яких - подружжя Олена та Юрій Шиналь, Лариса Тютюн.

Фото: Сергій Кручинін