Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

ЕX LIBRIS: Нью-Йоркська публічна бібліотека

5 грудня 2018 р. в бориспільській міській бібліотеці зібралась бібліотечна спільнота міста для перегляду документального фльму «ЕX LIBRIS: Нью-Йоркська публічна бібліотека» американського режисера Фредеріка Вайзмана. Це ексклюзивний перегляд фільму Міжнародного мандрівного кінофестивалю про права людини «Docudays Ua», модератором якого є правозахисник Денис Денисенко. Перед початком сеансу він нагадав про природнє право кожного на вільний доступ до інформації, про рівні права. Більш ніж тригодинна стрічка повідала про життя найбільших у світі Нью-Йоркських бібліотек - філій. Цікаві теми і проблеми спостерігаються у всіх біблотеках світу -- як краще інтегруватися у суспільство, чим зацікавити читача, як заохотити і допомогти підліткам, як знайти спільні інтереси різних людей та соціально незахищені верстви населення. Також піднімаються важливі класові, національні, політичні питання, які є актуальними як для Америки, так і для всього світу.

В об’єктиві Вайзмена бібліотека стає єдиним живим організмом – наочною моделлю суспільства. А отже, це живе створіння саме краще розповість про себе, ніж будь-які тексти, промови чи інтерв’ю. Тут збираються читацькі клуби, проводяться зустрічі з музикантами, політиками, письменниками, благодійні вечори, проходять заняття з вивчення системи Брайля та мови жестів. Діти тут вчаться керувати роботами, а дорослі різного віку навіть танцюють. Разом з тим теперішній час з усіма благами технічних досягнень людства тут переплітається з багатством досвіду минулих епох і поколінь, що зберігають книжкові полиці.

Нью-Йоркська бібліотека у фільмі Вайзмена свідчить, що життя нескінченно різноманітне, як і історії в її величезному сховищі з більш ніж 20 мільйонами друкованих книг та рукописів. Важливими питаннями стає як зберегти спадщину, перевести важливі картини, газети, фотографії в електронний якісний архів, щоб увіковічити інформацію, що і є однією з основних завдань бібілотеки.

Фото: Сергій Кручинін