Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Електронна пошта та створення облікового запису

20 лютого 2020 року слухачі «Університету третього віку» продовжили своє навчання. Викладач, провідний бібліотекар центральної бібліотеки Людмила Базікалова, провела самостійну роботу по закріпленню вже вивченої теми «Робота з флеш- накопичувачем», на яку було відведено 5 годин. Приємно, що слухачі курсу комп’ютерної грамотності вміють самостійно зберігати на флешці документи, тексти з Інтернету, малюнки, фото, привітання та музичні файли.

Нова тема - «Електронна пошта та створення облікового запису» - не менш важлива, адже наші слухачі зможуть швидко листуватися за допомогою електронної пошти та отримувати важливі повідомлення. Всі слухачі отримали повний конспект по даній темі та на практиці закріпили її. На цьому занятті кожен обрав собі поштовий сервер та всі разом вчилися створювати електронні адреси. Слухачі курсу дізнались цікавої додаткової інформації з історії виникнення та розвитку електронного листування.

Виявляється, у 90-х роках XX століття електронна пошта затьмарила факси та звичайну пошту. Свої позиції вона утримує досі, хоча в особисте онлайн-листування увійшли соціальні медіа.

Першою людиною, що відправила повідомлення по e-mail (Перший електронний лист), став Рей Томлінсон (Ray Tomlinson). Він працював над деякими програмами для проєкту Массачусетського технологічного інституту ARPANET (пізніше - Інтернет), але перед ним не стояло завдання розробки електронного листування. Він приділив цьому час з власної ініціативи.

Відправка на сусідній комп'ютер першого e-mail була маленьким, але важливим кроком для електронних комунікацій. Томлінсон не може пригадати зміст свого повідомлення, але це було щось на кшталт "testing 123" або "QWERTYUIOP".

Як в англійській, так і в українській мові спостерігається плутанина з написанням слова e-mail. На латиниці зустрічаються численні e-mail, email, Email, E-Mail, E-mail або eMail, можна знайти такі варіанти написання: імейл, і-мейл, і-мейл, мейл.

Так як же правильно? Видавнича інструкція Associated Press наполягає на написанні "e-mail", так як це все ж скорочення від "electronic mail".

Таким чином, слухачі Університету третього віку в Бориспільській міській бібліотеці отримують нові практичні навички і цікаву інформацію, яка розширює їхній кругозор.