Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

«Дорога до себе» Ніни Третяк

31 січня 2018 року в приміщенні Бориспільської міської бібліотеки презентували творчість літераторки з міста Гребінка Полтавської області Ніни Третяк. Запросили гостю в рамках проекту соціальної дії «Мій голос: слухаємо і читаємо разом». Читачам бібліотеки представили дві нові книги авторки – поетичну збірку «Дорога до себе» та співаник «Лети, моя пісне!», написаним у співпраці із композитором Олесем Колядою.

Таку творчу зустріч планували заздалегідь. Вона є результатом навчання за програмою «Активні громадяни» Британської Ради в Україні. Олександр Чепур, фасилітатор цієї програми наголошує, що проект створили задля популяризації української книги та читання серед різних верств населення, встановити творчі зв’язки у межах країни та активізувати громаду.

Словами про творчий та життєвий шлях літераторки розпочала зустріч директор міської централізованої бібліотечної системи Жанна Кручиніна. Ведучі зустрічі бібліотекарі Олена Шкребтієнко та Людмила Балицька представляли вірші, які звучали у виконанні авторки та відеозаписи пісень на вірші Ніни Третяк у виконанні заслужених артистів України, самодіяльних народних фольклорних ансамблів обрядової пісні та інших виконавців. Зворушливою стала тема громадянської лірики Ніни Третяк.

Розділ «Воскреснемо» містить чимало творів про війну, колишню і нинішню, про афганські події, Чорнобильську трагедію та твори, присвячені подіям на Сході України. До речі, твори поетеси, завдячуючи волонтерам, потрапили до зони АТО. У відповідь воїни передали Ніні Павлівни прапор України, на якому написали їй свої побажання та слова подяки за її поезію. Цей дорогий подарунок пані Ніна возить на всі творчі зустрічі.

На завершення організатори та учасники заходу (члени жіночого клубу «Ніжність» та бібліотекарі шкільних бібліотек Борисполя) побажали гості з Полтащини творчих успіхів, натхнення, здійснення задуманих планів та зробили колективне фото. Ніна Третяк подарувала для читачів бібліотеки представлені поетичні збірки, а на згадку про Бориспіль отримала літературний альманах «Бориспільський край». Співпрацю планується продовжувати і надалі.

Адмініструє подібні проекти Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» (голова ГО - Олександр Чепур). Успішними активісти вважають ті проекти, які передбачають принцип залучення громадян до участі.

Захід відбувся в рамках проекту «Мій голос: слухаємо і читаємо разом» за підтримки програми «Активні громадяни» Британської ради в Україні. Посилання на сторінку програми в мережі Інтернет
http://www.britishcouncil.org.ua/active-citizens