Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Docudays UA – 2019 в Бориспільській бібліотеці

Вже втретє Бориспільська МЦБС стає майданчиком показів кращих стрічок Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA – 2019. Бориспіль став одним із 220 міст і містечок України, що знайомить глядачів з унікальними фільмами світової документалістики. Фестиваль Docudays UA щорічно піднімає важливі світові конфлікти і проблеми і дає українцям можливість дізнатись про актуальні світові теми. Цьогорічною темою оголошено цифрові технології, адже існує «новий цифровий світ, що змінює нас, наш спосіб мислення, звички, способи комунікації, усю нашу свідомість». Йдеться про захист прав людини у мережі.

«У 2012 році з’явився новий термін “цифрові права”. Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, згідно з якою всі наші права з режиму офлайн рівною мірою повинні застосовуватися в онлайн, – пояснюють організатори. – Комітет міністрів Ради Європи у квітні 2014 року ухвалив «Керівництво з прав людини для інтернет-користувачів», яке базується на Європейській Конвенції з прав людини».

Однак, як додає керівництво фестивалю, належним чином права людини у діджитал-сфері все одно не дотримані. Куратор показів фестивальних фільмів в біблотеці голова ГО «Правозахисний центр громадських досліджень» Дарія Денисенко представила фільми, розповіла про особливості цьогорічного фестивалю та запросила всіх до колективних переглядів.

8 жовтня 2019 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся перший відкритий показ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA про права людини, під час якого глядачі переглянули 2 фільми. Німецька короткометражка "Біотоп" про те, як не зовсім толерантно, а іноді нетерпимо реагують місцеві жителі тихого німецького містечка з розміреним темпом життя на біженців, яких мають поселити поруч.

Повнометражний фільм "Какофонія Донбасу" побудований на кінохроніці 20 століття, розвінчує радянський пропагандистський міф про ідеалізованого шахтаря та розкриває справжні проблеми Донбасу, які і призвели до сумних подій, що відбуваються зараз на Сході України. Друга половина фільму показує сучасний Донбас, де надані свідчення проукраїнської активістки, яка постраждала від жорстокостей війни за зберігання жовто-блакитного прапора. Фільм поступово показує духовне падіння того регіону і об’єктивні причини цих процесів.

16 жовтня 2019 глядачі побачили як виготовляються фейкові новини і яким чином створене в 2014 році агенція викриває неправдиву інформацію. «Bellingcat: правда в світі постправди» - нідерландський фільм про важливість подання новин провідними ЗМІ. Після перегляду цікавої документальної стрічки відбулось обговорення важливої теми, правову оцінку побаченому надала модератор кінопоказів Дарина Денисенко. Через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

17 жовтня 2019 в Центральній Бібліотеці відбувся показ фільму «Навмисна смерть» з програми ХУІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людей Docudays UA від режисерки Сью Вільямс. Перед переглядом присутні послухали модератора кінопоказів Дар'ю Денисенко. Вона відмітила основні правові акценти запропонованої стрічки та розповіла про діяльність громадських організацій

Фільм досліджує жорстокі реалії виробництва техніки та мобільних телефонів відомими компаніями, їх шкідливий вплив на довкілля та здоров’я працівників, які виготовляють деталі телефонів, які розчиняють у надзвичайно шкідливих для здоров’я розчинах та кислотах.

Фабрики по виробництву телефонів у Америці та Китаї не завжди несуть відповідальність за невиліковні хвороби своїх працівників, розлади психіки та утилізацію відходів від виробництва цих фабрик. Судові справи, позови цього жахливого злочину інколи закінчуються успіхом, але здоров’я Планеті не повернеш. Прості люди вирішили діяти - вчені створили перший екологічний комп’ютер, а інші - намагаються навчити людей ремонтувати їхні пристрої та замінювати деталі старої техніки, а не викидати, купуючи нову. Та найстрашніше - це опитування звичайних людей, які під впливом моди готові купувати все нові й нові гаджети, не задумуючись – яким чином утилізуються старі пристрої та як вони впливають на все живе.

18 жовтня 2019 в Центральній бібліотеці відбувся показ двох українських короткометражних фільмів громадської активності від Мандрівного фестиваля Docudays UA. Фільм «Колір фасаду синій» від режисера Олександра Радинського. Фільм розповідає про боротьбу 90-річного архітектора, художника Флоріана Юр'єва за своє "дітище" авторський архітектурний проект "Літаюча тарілка", яка могла перетворитися на частину торговельного комплексу " Океан плаза". Фільм розкриває талановитий світ архітектора з кольорами архітектури.

Другий фільм "Без статусу" режисера Дмитра Тяжлова розповідає про долю кількох біженців в Україні. Російський активіст Олексій бере участь у політичних акціях проти Росії в Україні і чекає українського громадянства. Киргизька політична журналістка Нурхан з трьома підлітками намагається прижитися в Україні, вивчити мову. Правова організація "Без кордонів" усіляко допомагає їй.

22 жовтня у Центральній бібліотеці відбувся заключний показ Мандрівного фестивалю Docudays UA "Обережно провалля" від режисера Бінг Лу. Фільм відкриває глядачам сумну і безперспективну реальність американського міста Рокфорд з безробіттям та обмеженим дозвіллям. Герої фільму це сам режисер і його кілька друзів, які знаходять порятунок у скейтбордингу , тут швидкість, пристрасть, емоції. Фільм "зазирає в душу" цим людям, показує їх життя без прикрас, насильство, вимушене дорослішання, пошуки себе та своєї реалізації. Також багато роздумів героїв про своє місце в житті та спроба розібратись з травмами дитинства та запобігти своїй агресії цьому світу