Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Чи знаю я свої права?

6 грудня, напередодні Всеукраїнського Тижня права, в міській бібліотеці відбувся правовий лабіринт «Чи знаю я свої права?» Безліч питань, особливо у людей похилого віку, виникає щодо договору довічного утримання. Саме цю тему розкрила під час зустрічі юрист Бориспільського бюро правової допомоги Вікторія Лук’яненко. Користувачів бібліотеки похилого віку цікавили питання: Що ж це за договір? Як він реєструється? На що необхідно звернути особливу увагу при його підписанні?

Вікторія Лук’яненко розповіла присутнім, що за договором довічного утримання одна сторона передає у власність другій стороні житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого доглядач зобов’язується надати довічне матеріальне забезпечення у вигляді житла, харчування, догляду та іншої необхідної допомоги.

Юрист наголосила на тому, якщо предметом договору є нерухомість, то такий договір підлягає обов’язковій державній реєстрації. Договір довічного утримання належить до договорів, для яких передбачена обов’язкова письмова форма та нотаріальне посвідчення. Недотримання даної вимоги тягне за собою визнання договору недійсним. При завіренні договору нотаріус повинен ретельно перевірити документи, необхідні для відчуження майна.