Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Червоне – то любов, а чорне – то журба

16 травня 2018 у центральній бібліотеці відбулось літературно-музичне свято «Червоне – то любов, а чорне – то журба» за участю учнів ЗОШ № 1 та учасників «Творчої майстерні», що діє при центральній бібліотеці. Три важливі свята гармонійно поєднались тут – День Матері, День сім’ї і День Вишиванки. Адже для українців вишиванка це національний генетичний код і водночас оберіг, який створюють люблячі материнські руки. Ведуча заходу Олена Шкребтієнко представляла численних гостей. Про секрети весільних рушників, особливості і цінності української вишивки розповіли гостям знані майстрині у цій справі – Світлана Гасіч та Анастасія Кулініч. Бориспільська письменниця Світлана Тимченко розповіла про дуже важливі речі, які пов’язують між собою покоління – сімейні реліквії, які передаються нащадкам і свято оберігаються. Вона не тільки розповіла, а й продемонструвала присутнім рушники та скатертини своєї бабусі, яким вже понад сто років.

Справжнім подарунком і насолодою для гостей бібліотеки стали проникливі антивоєнні пісні та вірші про маму у виконанні учасників дитячого музичного ансамблю «Сузір’я» (дітей з багатодітних родин та сиріт) під керівництвом матері-героїні Еллади Махової (c. Іванків Бориспільського району). Еллада Вікторівна окрім своїх дев’яти дітей, виховує ще трьох прийомних. Старший син Єлисей Махов – герой АТО, нагороджений Орденом Мужності. Еллада Вікторівна їздить волонтером в АТО. Присутніх вразили виступи трьох молодших синів Еллади Махової – Тимофія, Єліазарія та Матфія з музичними композиціями у супроводі фортепіано педагога Руслана Дениска (діти навчаються в Бориспільській музичній школі).

Ще одна багатодітна мати Надія Григорівна Ігнатенко, яка з легкістю відпустила сина Вадима на війну, наголосила, «що це не вибір, а обов’язок, і раніше дівчата за тих, хто не йшов на військову службу, заміж не йшли, вважали слабкими».

«Чорна нитка» журби як невід’ємна частина нашого життя, пронизувала і свято в бібліотеці. Одна з гостей Алена Корпач – вдова воїна АТО, добровольця Олега Корпача, мати чотирьох дітей, які, на жаль, ростимуть тепер без батька. Найменшому було 4 місяця, коли війна «забрала» у нього тата, знатиме тепер його лише зі спогадів мами і сестер.

Останнім музичним подарунком стала авторська музична композиція на фортепіано від юної Анастасії Гладкої, випускниці Бориспільської музичної школи, учасниці фотогуртка «Світанок» БДЮТ, яка також з великої багатодітної щасливої родини.

Працівники бібліотеки привітали квітами учасниць свята, давніх друзів бібліотеки.