Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

«Борис Мамайсур: Він з нами був»

11 грудня 2020 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся літературний вечір «Борис Мамайсур: Він з нами був». Ініціатор і ведуча вечора - молода студентка бориспільчанка, читачка бібліотеки Юлія Смусь - повідала, як у своєї бабусі, рідної сестри поета, яка мешкає у Воронькові,, дівчина відшукала щоденники, листи, видані книги Мамайсура. Юлія поділилася власним дослідженням творчості і усвідомленням життя і творчості діда.

Борис Мамайсур належав до поетів - шістидесятників, дружив з Іваном Світличним, друкувався в журналах разом з Василем Стусом. На вечорі прозвучали іронічні, філософські та ліричні поезії Мамайсура, які відображають його бунтарську позицію, що йшла в розріз з тогочасною політичною системою. Поет важко хворів, мав інвалідність, тому методом розправи над ним стало примусове утримання його в психіатричній лікарні, де над ним знущались - психічно і фізично.

Особлива сторінка життя письменника - це історія його кохання. З майбутньою дружиною, теж важкохворою Марією Матух, вони листувались, обмінюючись власними поезіями, протягом 17 років. Літературно-епістолярна композиція уривків з листів Бориса і Марусі «Струни любові» прозвучала на вечорі у виконанні Олени Шкребтієнко і Андрія Боднара.

Володимир Литвин, поет, педагог, член Національної спілки письменників України, літературний редактор, поділився своїми міркуваннями від дослідження «Щоденників» Бориса Мамайсура і наголосив на важливості збереження творчого доробку поета і необхідності зробити його доступним широкому загалу.

Бориспільська громада має пишатися видатним поетом- земляком Борисом Мамайсуром.