Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Безсмертний подвиг на річці Трубіж

Трубить Трубіж. На роковій межі
В останній бій виходимо при слові,
Бо тільки Слово береже в основі
Безсмертя української душі .
Б. Олійник

5.02.2019 року бібліотекарями читального залу Бориспільської центральної бібліотеки Людмилою Базікаловою та Надією Балицькою було представлене інформаційне повідомлення на тему: « Безсмертний подвиг на річці Трубіж» присвячене 100-річчю бою.

Користувачі послухали цікаву розповідь про цю історичну подію, яка відбулася на території Київщини поблизу с. Коржі Баришівського району.

5лютого вранці козаки Вороньківської, Бориспільської, Березанської та Баришівської сотень Переяславського полку вступили у смертний бій з підрозділом більшовицького війська. Молоді українці козацького роду ціною своїх життів на два дні зупинили просування ворога до столиці України. Вони здійснили справжній подвиг.

До уваги присутніх була представлена розкладка літератури про цю подію. Зокрема, вірші нашого місцевого поета Миколи Боровка, який родом з Баришівського району . В багатьох віршах він згадує річку Трубіж, як річку свого дитинства.

Бібліотекарі зачитали уривки з поеми Б. Олійника « Трубить Трубіж» та наголосили, що тільки згуртованість довкола національних цінностей завжди буде запорукою спокою та процвітання України.