Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Зустріч з Віталієм Опанащуком

27 березня в інформаційно-довідковому центрі міської бібліотеки відбулась зустріч відвідувачів бібліотеки з редактором загальнополітичної всеукраїнської незалежної газети «Рада козацька» Віталієм Опанащуком і викладачем університету «Україна» Григорієм Князюком.
Зустріч відбулась у формі діалогу, тож запитань до гостей було багато. Віталій Опанащук розповів про роботу радіо, адже він є ведучим і автором радіопередачі «Від пращурів до нащадків» на радіо «Культура». Для розмови в прямому ефірі він запрошує цікавих, відомих українців. Його співрозмовниками були: Анатолій Мокренко, Левко Лук’яненко, Ніна Матвієнко, Ігор Каганець, Василь Литвин, Борис Жолдак, Галина Лозко, Степан Литвин, Галина Яблонська, Тарас Силенко та багато інших діячів української культури. Всього за неповних 3 роки вийшло 129 передач. До речі, учасники зустрічі отримали диск із записом зустрічей та газету «Рада козацька».

Чимало цікавих фактів про український феномен козацтва, з історії Української держави, почули з уст Віталія Степановича «Українець – це національність, а козак – це характер воїна, захисника родини та рідної землі», - стверджує Віталій Опанащук.
З привітанням до зібрання в режимі голосового телефонного зв’язку звернувся Гетьман українського козацтва Володимир Мулява.
Про досвід впровадження національного військового мистецтва «Спас» і «Бойовий гопак» розповів старійшина українського козацтва, викладач, педагог, музикант Григорій Князьок. Він відмітив що козацька система виховання сповідує 3 принципи: народність, природність й актуальність. Такі зустрічі допомагають зрозуміти, хто ми українці, якого роду племені. І головне – нам є чим пишатися, що захищати і розвивати. Ми живемо на своїй прадавній благословенній землі і кожний, хто тут народився вже є козаком. І мова наша українська заслуговує на любов і шану. Можна і треба в сьогоднішньому дні знати багато мов, але мовою спілкування, мовою ідентифікації себе у світі є лише українська, якою говорили наші праотці і якою пишаємось ми – українці ХХІ століття.