Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Закінчились покази фільмів 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

27 жовтня 2021 в Центральній бібліотеці Борисполя закінчились покази фільмів 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, які тривали з 19 по 27 жовтня 2021 року. Ми показали документальні хіти й стрічки-улюбленці цьогорічного фестивалю - вісім вражаючих документальних фільмів, створених упродовж останніх двох років.

76 днів» режисерів Хао Ву, Вейші Чень та Аноніма (місцевого репортера з Ухані, який вирішив не розкривати своє ім’я) зібрав щемкі та інтимні історії, які засвідчують смерть і переродження китайського міста на 76-денному локдауні. Стрічка «Кріт» – зворушлива детективна історія про 83-річного Серхіо, який стає агентом під прикриттям у будинку для літніх людей.

Міжнародний конкурс «DOCU/СВІТ» представляє картина «А ночі вже більше не буде». В основі фільму лежать відео американських і французьких збройних сил в Афганістані, Іраку, Сирії.

У конкурсній програмі «DOCU/КОРОТКО» – дві короткометражні стрічки. «Син вулиць» про 13- річного Ходора, якому родина намагається зробити посвідчення особи. Без нього хлопець не має доступу до медицини та пересування за межами табору палестинських біженців Шатіла у ліванському Бейруті. «Кур’єри, а не герої» – відеоесе, що досліджує прекарні умови кур’єрів, які доставляють їжу в Мілані.

Стрічки програми «DOCU/АРТ» досліджують і проблематизують природу та роль мистецтва в житті сучасної людини та суспільства, порушують питання меж між правдою та вигадкою. Головний герой стрічки «Дім режисера» починає знімати у себе вдома персонажів, пов’язаних із його життям. «Мій інший син» оповідає історію батька, який проходить шлях від здивування та заперечення до безумовної любові до новонародженого сина, у якого виявлять синдром Дауна.

Цьогорічна тема фестивалю «Повне одужання» присвячена праву людини на здоров’я. Представлені стрічки сфокусовані на роздумах про те, як пандемія змінила кожного/кожну з нас, наше суспільство, країну та світ.

Місія фестивалю– надати можливість українському глядачеві дивитися якісне документальне кіно про права людини авторів з різних країн. Користувачі бібліотеки побачили як люди в інших країнах ставляться до своїх прав та як їх захищають.

Після кожного перегляду ми проводили обговорення, щоб глядачі могли висловити свою думку та знайти вирішення ситуації.

Непросту та замовчувану суспільством тему порушень прав під час пологів розкриває фільм «Невидимі».

Правозахисну складову представила дискусія з експерткою Євгенією Кубах, співзасновницею ГО «Природні права Україна». Захід присвячений Всеукраїнській кампанії ГО «Докудейз» «Разом — за безпечні пологи!». Цього року майданчиками для показів та обговорень фільмів Мандрівного як завжди стане Центральна міська бібліотека.

Усі фестивальні офлайн-події відбувались з дотриманням карантинних норм.