Відлетіли літа, помінялись епохи, але пам’ять нетлінна про героїв жива
4 травня 2018 в центральній бібліотеці проведено годину пам'яті “Відлетіли літа, помінялись епохи, але пам’ять нетлінна про героїв жива”, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом, на яку були запрошені школярі ЗОШ № 1 та військові, які проходять службу в Міжнародному багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України. Ведучі заходу бібліотекарі Людмила Базікалова та Надія Балицька навели факти згубної дії другої світової війни та й війни взагалі. Гість бібліотеки - волонтер, педагог, письменниця Рима Товкайло – у своєму виступі зазначила, як важливо берегти свою чисту свідомість, щоб зарадити припиненню війни і неповторенню її в майбутньому. Бориспільська письменниця і громадський діяч Світлана Тимченко поділилась власними дитячими спогадами про переживання війни її родиною у Борисполі.
Емоційним, резонансним став зачитаний учасницями театру слова «Україна моя» уривок з п’єси сучасного автора Павла Ар'є "Слава героям" про конфліктне знайомство та непримиренність у шпиталі для ветеранів двох чоловіків: вояка УПА і воїна радянської армії. У кожного своя правда, своя боротьба, свої претензії до режиму, хоча обоє є українцями.
8 травня Україна і Європа відзначають День примирення, зараз так важливо об’єднання усіх українців, щоб вибороти перемогу у теперішній війні проти спільного ворога. Прийшов час переглянути наше ставлення до минолого, щоб зрозуміти сучасність. Вдало підібрані методистом Оленою Костюковою відео допомогли розкрили суть теми, показати справжніх героїв та життєві цінности.
Присутні були в захваті від музичного виступу бориспільського поета-пісняра Михайла Боярка з авторською піснею «Будемо їх достойні», присвяченою воїнам сучасної Української армії.
Під час проведення заходу були використані відео з Інтернету, матеріали Інституту національної пам’яті, прозвучали вірші Олеся Гончара, Ігоря Калиниченка, Мойсея Фішбейна, у відеозапису прозвучали пісні у виконанні отця Вітольда Левицького, Наталії Май та Наталії Бучинської. Вірші та уривок з п’єси Павла Ар’є «Слава героям» виконували учасниця Театру слова «Україна моя» - учениця ЗОШ № 1 Наталія Гаушкіна та керівник театру, бібліотекар Олена Шкребтієнко.
До пам’ятної дати бібліограф Оксана Шевченко підготувала відео презентацію бібліографічного огляду літератури з фондів бібліотеки «Пам’ятати заради майбутнього» також було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Український вимір Другої світової війни».