Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Твори Вячеслава Чорновола в 10-ти томах

Шановні читачі, напередодні Дня Незалежності до фондів міської централізованої бібліотечної системи надійшли твори Вячеслава Чорновола в 10-ти томах від Віце-президента Міжнародного благодійного фонду В’ячеслава Чорновола Валентини Максимівни Чорновіл та Бориспільської міської організації Народний Рух України ( Голова Анатолій Устимович Чабанюк ).

ВячеславМаксимович Чорновіл – відомий український політик, державний діяч, публіцист і журналіст. До першого тому ввійшли літературознавчі праці Вячеслава Чорновола , які раніше не друкувалися: про Т.Шевченка, Б. Грінченка, В.Самійленка, матеріали про П.Грабовського опрацьовані автором в Якутському архіві. До другого тому ввійшли праці «Правосуддя чи рецидиви терору?» та «Лихо з розуму (Портрети 20-ти «злочинців»)», які Вячесла вЧорновіл написав на захист української інтелігенції, заарештованої 1965р.радянською владою.

У третьому томі опубліковано шість випусків позацензурного журналу «Український вісник», редактором якого Вячеслав Максимович був з 1969 по 1972р.
Четвертий том Творів складається з двох книг, які містять листи М.Чорновола до рідних, друзів і знайомих.
П’ятий том уміщує публіцистичні твори М. Чорновола періоду 1970-1984р. В томі вперше опубліковано матеріали «Справи №196».
У шостому томі Творів уміщено матеріали після звільнення з ув’язнення (1985р.) по квітень 1990р. – початок державотворчої діяльності. Це період відновлення ж. «Український вісник» (вмп.7-14).
Сьомий том Творів містить його інтерв’ю, статті, виступи періоду початку державотворчої діяльності відомого політика від весни 1990р. до грудня 1992р

Восьмий том включає виступи, інтерв’ю, статті періоду з 1993р. по 1995р. Це боротьба за утворення незалежності через законотворчу діяльність у Верховній Раді, відстоювання держави. Видання містить матеріали, що стануть в нагоді студентам, науковцям і дослідникам творчості Вячеслава Чорновола, здобуття незалежності України та розбудови держави. Всі небайдужі громадяни знайдуть у творах неоціненний матеріал, що дозволить усвідомити історію українського народу.