Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Сила єднання

Міська центральна бібліотека вже давно стала платформою єднання громади міста. Тут проходять культурні, громадські заходи. В бібліотеці відбуваються зустрічі громади з народним депутатом, з поліцією, з представниками ГО та політичних партій.

Минулої неділі (4 лютого 2018) в міській бібліотеці вже вкотре відбулись щорічні організаційні збори ОСББ Нова, буд. 4. На збори прийшли представники родин, що мешкають в даному будинку. Під час зустрічі обговорювались питання діяльності ОСББ, керівництво звітувалось про роботу за 2017 рік, були поставлені завдання, що стоять перед співвласниками квартир та які необхідно вирішувати.

Для довідки - Інформація про Об'є́днання співвла́сників багатокварти́рного буди́нку, або ОСББ:

Об'є́днання співвла́сників багатокварти́рного буди́нку, або ОСББ - це неприбуткова юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.

Згідно норм Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", ОСББ є однією із форм управління багатоквартирним будинком. Створення та діяльність ОСББ регулюються нормами Закону України "Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку".

ОСББ створюється на основі права сумісної власності і представляє лише співвласників нерухомості, щоб самостійно вирішувати — хто обслуговуватиме будинок, які будуть внески на його утримання (квартплата), кому здавати в оренду нежитлові приміщення тощо, куди витрачати гроші. Ефективне використання коштів і контроль приводять до якіснішого та раціональнішого утримання будинку.

ОСББ несе лише управлінські повноваження і не стає власником будинку в цілому — співвласниками будинку залишаються власники квартир та нежитлових приміщень. ОСББ, як юридичній особі, належать допоміжні приміщення та земельна ділянка (якщо вона була приватизована).

Доцільність створення ОСББ залежить від тих завдань, які мешканці поставлять перед собою, одним з яких може бути контроль за послугами ЖЕКу. ОСББ може щомісячно підписувати із ЖЕКом акти про виконання робіт з утримання будинку, на підставі яких визначається факт виконання та обсяги конкретних робіт і відповідно проводяться нарахування (перерахунок) мешканцям. (матеріал з Вікіпедії)