Співак мужності і стійкості
5 січня 2017 в міській бібліотеці відбувся Урок видатної особистості «Співак мужності і стійкості», присвячені 80-річчю від дня народження Василя Стуса, поета і дисидента, закатованого у пермських таборах.
Життя Василя Стуса (1938-1985 рр.) обірвалося по багатьох роках тюремних поневірянь за колючими дротами ГУЛАГУ.
Боже провидіння вело його, обертаючи фізичне виснаження невільника невичерпністю духовних сил поета, чужу щоденно брутальну тюремну лайку – добірним виквітом рідного слова у віршах. Написане вилучали й нищили, а він з вірою, що переможе у двобої, не переставав творити, допоки пронизливі сибірські вітри не видули із кволого тіла роз’ятреної душі. Василь Стус навіть у найтяжчі хвилини життя твердо вірив, що вернеться до народу своїм словом, що край його почує.
Нині ми вже бачимо, що Стусова непоступлива віра здійснилася. Його поезія залунала на Україні, її почули, в неї вслухаються. Його ім’я сьогодні на устах не лише у знавців української літератури, а й у всіх, кому дорога Україна. 1991 року Василеві Стусу присуджено Державну премію УРСР імені Т.Г. Шевченка.
Поет Михайло Боярко розповів присутній молоді про ознаки тоталітарної системи, навів приклади зі свого життя, коли йому особисто довелось зіткнутися з безглуздям радянських вимог до громадян, прочитав свій вірш, присвячений борцям за незалежність України, в тому числі і Василю Стутсу.
Бібліотекарі Надія Балицька та Людмила Базікалова зробили огляд книг з фонду бібліотеки, які мають біографічні дані та вірші Василя Стуса, «Символ Українського Опору другої половини ХХ століття Василь Стус»