Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

На берегах Альти

14 травня 2021 року Бориспільська Центральна бібліотека мала честь приймати VII Міжнародний фестиваль ронделя «На берегах Альти». На свято завітали представники влади - Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, заступник міського голови Людмила Бистра та Начальник управління культури Наталія Погрібна. Вони привітали засновника та ініціатора поетичного фестивалю Миколу Боровка та висловили свою давню повагу і підтримку. Володимир Борисенко нагадав, що саме з рук пана Боровка він приймав владу міста на інавгураційній сесії міської ради.

Свято поезії почалось із пісні «Земле моя» на вірші Миколи Боровка (музика Сергія Сокура) у виконанні Тетяни Брови. Ведучою фестивалю незмінно була талановита поетеса Світлана Дідух-Романенко.

Всі присутні поети були щирими у висловленні любові і вдячності організаторам фестивалю за підтримку, спілкування з однодумцями і можливість творити у новій поетичній формі - ронделю. Звучало багато поезії, музики, добрих побажань.

Як відмітила ведуча, Микола Маркіянович з 2014 р. «ронделізував», інфікував вірусом ронделю величезну кількість людей. Тепер в Борисполі і по всьому світу люди пишуть саме ронделі. У залі були гості з різних куточків України - з Києва, Вінниччини, Рівненщини, Тернопільщини, Львова - Борис Пономаренко, Інна Ковальчук, Ольга Кіс, Володимир Барна, Ірина Капінос та інші.

Переможці поетичного конкурсу ронделя 2020 року - Алла Богуш та Інна Ковальчук - були нагороджені почесними відзнаками та Грамотами. Також були вручені Посвідчення новим членам Асоціації ронделістів України, головою якої є Микола Боровко.

Фестиваль ронделя переможно шириться світом. На його адресу від поетів Європейських країн Болгарії, Польщі, Словаччини були надіслані відеопривітання, де вони звернулись до почесного зібрання учасників фестивалю і які були з цікавістю переглянуті з великого екрану. Приємно усвідомлювати, що тепер Україну впізнають не лише за Чорнобилем та спортивними рекордами, а й за ронделем. І саме Бориспіль завдяки Миколі Боровку є світовою столицею ронделя! Адже його поезії перекладені багатьма європейськими мовами: польською, чеською, болгарською, французькою, румунською та іншими.

Рондель Миколи Боровка вже подолав океан і пішов у країни Південної Америки. Ми прагнемо, щоб поетичне слово допомагало народам світу краще розуміти один одного, адже в нас так багато спільного!