Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Люди правди: Голодний смерч над Україною (оновлено)

25 листопада в міській бібліотеці для учнів 9класу ЗОШ№1 проведено годину історичної правди « Люди правди. Голодний смерч над Україною». ( до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в Україні). Сталося це літа Божого 1933-го.

Пекельні цифри і слова У серці б’ють, неначе молот Немов прокляття ожива Рік тридцять друг Голод… Голод…

82 роки минуло з того часу, коли чинився в Україні злочин проти цілого народу, найбільший в новітній історії злочин – Голодомор 1932- 1933 років. Такої страшної трагедії, коли пухли й умирали від голоду споконвічні хлібороби, не зазнав жоден народ у світі.

Комуністичний режим намагався не тільки приховати правду про Голодомор в Україні, але й назавжди знищити крихти пам’яті про нього.

"Сьогодні ми згадали тих Людей правди, які відчували свою відповідальність перед наступними поколіннями , не могли мовчати. Тих, хто не боявся говорити та писати про Голодомор навіть у часи, коли це коштувало життя", - наголосила ведуча Людмила Базікалова.

Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. Учні були ознайомлені з сайтом: Інституту національної пам’яті, де в Рубриці "Пам’ять про Голодомор” розміщені новітні матеріали про геноцид українства та свідчення Людей Правди.

Методист Наталія Кирик презентувала книгу видатного американського історика Тімоті Снайдера « Кровавые земли: Європа между Гитлером и Сталиным», яка розповідає про Голодомор в Україні та масові сталінські репресії. Автор на знак поваги до українського народу вивчив українську мову, щоб розповісти світові про жахливі події в Україні.

Нову книгу Володимира Сергієнка «Голодомор 1932-1933 років як геноцид українства» представила учням директор бібліотеки Жанна Кручиніна. Під час проведення заходу відбувся перегляд сучасного фільму « Голодомор. Люди правди», документальна кінострічка Бенедикт Бене "Голодомор. Забутий геноцид" та наступні відео: «Ніна Матвієнко про Голодомор», «Василь Шкляр про Голодомор», « Остап Гавриш. Голодомор».

Темі голодомору були присвячені й голосні читання, проведені в читальному залі. Присутні на читаннях Василець Дмитро, Іванов Дмитро, Лазаренко Алла, прочитали вірші Антоніни Листопад та свідчення очевидців, серед яких спогади Анастасії Шульги, колишнього директора Бориспільської ЦБС, почесного жителя міста Бориспіль, самостійно зайшли на сайт «Інститут національної пам’яті ( Рубрика « Пам’ять про Голодомор»)» та ознайомилися з його змістом.