Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Історична година «Живемо для тебе, Україно!»

10 вересня 2017 в центральній бібліотеці відбулась історична година, ініційована Бориспільським осередком організації «Народний Рух України», присвячена 28 річчю з дня народження Народного Руху України. Захід почався та закінчився виконанням Державного гімну учасниками зібрання у музичному супроводі учня Бориспільської ДМШ Андрія Поляниці. З урочистою доповіддю, присвяченій історії створення Народного Руху України, виступив голова Бориспільської організації Андрій Поляниця. З вітальним словом до присутніх звернувся громадський діяч, активіст Народного Руху України Анатолій Чабанюк.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять рухівців, які загинули за Незалежність України.

Із спогадами про створення організації «Народний Рух України» на Бориспільщині, виступив один з його засновників Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради. Пан Ратушний розповів про перше засідання в приміщенні школи села Гнідин Бориспільського району, про створення Гайд-парку (агітація пересічних громадян України на вулицях Києва за незалежну Україну). В своєму виступі Михайло Ратушний наголосив на труднощах, з якими стикались активісти Руху 80-х.

Автор книги «Будні українського гебіста» Володимир Ушенко звернув увагу присутніх на передумови створення Народного Руху України: репресії, трагічні події на Західній Україні – півтора мільйона українців було депортовано до Сибіру. Навів факти та цифри – на 1945 рік боївок УПА було понад 480, а загонів НКВД, які бандитствовали під видом воїнів УПА, понад півтори тисячі. Михайло Ратушний пошуткував, представивши пана Ушенка «Нестором літописцем» Народного Руху України.

Активіст Народного Руху Субін Петро Іванович закликав присутніх до активізації діяльності Народного Руху. Борис Пилипчук згадав як важко створювалась організація Народного Руху України в 80-ті роки минулого століття та привітав усіх присутніх із святом. Трикоз Володимр Іванович торкнувся питання обставин загибелі В’ячеслава Чорновола.

Один із перших початківців організації «За перебудову» (перша закодована назва Народногу Руху України) Віктор Бабич привітав присутніх із знаменною датою та запевнив у тому, що вони повинні бути щасливі, що живі. Він закликав учасників зібрання до дисципліни і до роботи по вихованню молоді. Символічним був виступ громадського діяча і поета Михайла Боярка, який своїми власними віршами «Пам’яті В’ячеслава Чорновола» та «Гімн Єдності» закликав до єдності демократичних сил.