Духовність - шлях до майбутнього
Борисполю випала честь відкрити низку заходів Всеукраїнського тижня духовності, присвяченого Дню Хрещення України-Русі, Дню святої рівноапостольної княгині Ольги, святому князю Борису. 23 липня 2019 в міській бібліотеці в рамках Тижня духовності проведено зустріч «Духовність - шлях до майбутнього». На гостину до громади міста приїхали поважні гості:
Зубанов Володимир Олександрович, співзасновник загальнонаціонального проекту «Україна славетна. Історія великого народу».
Відейко Михайло Юрійович, доктор історичних наук, відомий український археолог, дослідник Трипільскої культури.
Моргун Василій Андрійович, доктор історичних наук, професор Університету імені Василя Стуса, засновник громадського об’єднання «Україна Сакральна»
Мироненко Петро Володимирович, український громадський діяч, науковець, доктор політичних наук, академік-засновник Академії політичних наук, головний редактор науково-популярного журналу «Суспільно-політичні процеси», директор Видавництва Політія.
Буряк Юрій Григорович, поет, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, твори якого перекладені англійською, угорською, азербайджанською, грузинською, литовською, татарською, російською, чеською мовами.
З привітальним словом перед почесним зібранням виступила заступник Бориспільського міського голови Людмила Василівна Пасенко. Вона окреслила духовні завдання, що стоять перед жителями міста, нагадала про винятковість і разом з тим велику нашу відповідальність як земляків творця Державного Гімну України Павла Чубинського. Людмила Василівна запросила присутніх на заходи Тижня духовності і культури, який 22 липня 2019 стартував в Борисполі.
Під час цього унікального заходу було вперше в Україні презентовано нову історичну картину художника-баталіста Артура Орльонова "Україна: початок великого шляху. Княгиня Ольга з онуком Володимиром проводжає у військовий похід на В’ятичів свого сина-князя Святослава. 965 рік ".
Художнє полотно створювалося в рамках діяльності громадського об’єднання «Славетна Україна» за участі групи наукових консультантів під керівництвом доктора історичних наук Михайла Відейка. Михайло Відейко захоплююче розповів про кожну деталь на картині і охопив зображений історичний простір Х століття.
На картині зображений великий князь київський Святосла́в І́горевич, син київського князя Ігоря та княгині Ольги, який є батьком князя Володимира -хрестителя Русі. Святослав здійснював успішні походи на схід та південь, що призвели до розпаду двох великих держав Східної Європи: Хазарського каганату та Першого Болгарського царства. Князь підкорив численні східнослов'янські племена, аланів й волзьких булгар. Десятирічне правління Святослава ознаменувалося швидким розростанням території Київської Русі, до її складу увійшли землі у долині річки Волга, понтійські степи та частина Балкан.
Презентовано також для широкого загалу енциклопедію «Україна: хронологія розвитку. З давніх часів і до 2010 року» у шести томах. Це унікальне видання, створене в рамках проекту «Україна: історія великого народу» провідними науковцями інститутів історії та археології Національної Академії Наук України. Це видання є неодноразовим переможцем українських і міжнародних номінацій книговидання. 5000 сторінок, 7800 світлин, 4560 статей і 23800 фактів детально знайомлять читача з багатою історію України.
Поширенню відомостей про Україну та зміцненню авторитету нашої держави на міжнародному рівні будуть слугувати книги з історії України англійською мовою за авторством докторів історичних наук Михайла Відейка та Віктора Горобця.
Юрій Буряк, поет, вчений, лауреат Шевченківської премії, презентував унікальний двотомник "Україна - поезія тисячоліть", в якому представлена вся знакова світова і українська поезія, від написів на Кам"яній могилі і Рігведи до українських поетів 20 століття. Також Юрій Григорович представив інші книги редагованого ним альманаху «Хроніка 2000», які розповідають про маловідомих нам українців, які зіграли значну роль у різних світових процесах та відкриттях. Ці книги збагатили фонд міської бібліотеки унікальним пластом знань.
Дуже важливо, що на заході у виступах провідних вчених України червоною стрічкою звучала тема неорбхідності національної ідеї. Яка має, нарешті, об’єднати усіх українців заради спільної мети. Цим і займається громадське об’єднання «Україна славетна», яке через якісне українське мистецтво та літературу, основані на історичних фактах. Виконують просвітницьку роль серед українського народу.