Чарівні звіти бориспільських майстринь
Цікавість до процесу створення ляльки-мотанки та діяльності майстринь Олени Кравчун і Людмили Астаф’євої зібрала майстрів Спілки митців Борисполя в суботу, 11 березня 2017, в центральній бібліотеці.
Власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання. Таку ляльку мати передавала дочці, віддаючи заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині.
Українці вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Берегиням на обличчі намотували хрести. Робили це для різних потреб — на щасливу долю, аби відступила хвороба, щоб пішов дощ, чи ж навпаки — вщухла злива.
Кожен елемент одягу ляльки-мотанки мав символічне значення: спідниця символізувала землю, сорочка — три часи: минулий, теперішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом.
Всіх митців, що завітали на зустріч вразила велика колекція ляльок, принесених з собою Оленою Кравчун та Людмилою Астаф’євою, особливо лялька Бориспільська дівка.
Майстрині добре підготувались до своїх творчих звітів: накрили на стіл чай, солодощі та принесли з собою заготовки ляльок-мотанок для проведення майстер-класу. До речі, кожен учасник заходу змотав свою лялечку-немовлятко.
Працівники бібліотеки із задоволенням допомогли Олені Іванівні і Людмилі Леонідівні – забезпечили технічну частину зустрічі. Всім присутнім було приємно переглянути відео ряд, підготовлений бібліотекарями та сюжет про майстер-клас Олени Кравчун, знятий працівниками каналу ТРС Бориспіль.